WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE 2018/2019
Egzamin


na kartę rowerowąW dniu 12 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym odbył się egzamin na kartę rowerową.
Z klas czwartych, piątych i szóstych zgłosiło się 30 osób. Uczniowie musieli najpierw wykonać test składający się z 25 pytań dotyczących zasad poruszania się po drodze, prawidłowego zachowania na skrzyżowaniu, znajomości znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy.
Po pomyślnym zaliczeniu teorii wszyscy udali się przed szkołę, gdzie, w stworzonym na potrzeby egzaminu minimiasteczku ruchu drogowego, wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze. Ubrani w kamizelki odblaskowe i kaski pokonywali poszczególne elementy toru.
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali: asp. Andrzej Pszczoła, mł. asp. Sławomir Godlewski z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz nauczyciel techniki ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym, p. Piotr Kutra.
Po emocjonujących zmaganiach organizatorzy poinformowali uroczyście, że wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali egzamin. Na zakończenie ustawiono się do pamiątkowego zdjęcia.
Kolejny egzamin na kartę rowerową już za rok.


P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Karta rowerowa 2019
Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych


„Świetlik”W dniu 12 marca 2019r. Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z naszej szkoły:


Klasa IV a:
Pola Brzozowska
Maja Kubaszewska
Monika Wróbel
Justyna Panas


Klasa IV b
Julia Czerwińska
Aleksy Kostro
Antoni Kowalski
Wiktoria Szeliga-Kędziora
Franciszek Ziendara


Klasa V a
Maja Bobrowicz
Bianka Kamieniarz
Hubert Sadowski


V b
Kacper Pieśniak


VI a
Klaudia Bartniczak
Ksawery Brzozowski
Emilia Rudnicka
Gabriela Żyłowska


VII a
Anna Wojciechowska


Wyróżnienie w konkursie otrzymała Monika wróbel z klasy IV a.
Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.Foto
Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych.

Anna Omelaniuk

nauczycielka biologii i przyrody


Relacja


z „wielkiego świata”…Tak spełniają się nasze młodzieńcze marzenia.
17 maja br. 80 - osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym wzięła udział w 9 - dniowej wycieczce
do Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch, którą zaplanowała i koordynowała nasza Pani kierownik – Marzena Muda.
Po tych pięknych zakątkach Europy oprowadzali nas licencjonowani przewodnicy i piloci wycieczek Pani Kasia i Pan Jakub, a opiekę nad nami sprawowały wspaniałe nauczycielki i wychowawczynie: p. Gosia Borek, p. Basia Jankowska, p. Ania Omelaniuk, p. Beata Szott i p. Ewelina Ślifierska. Celem wyjazdu było poznanie kultury, zabytków, obyczajów i architektury oraz realiów życia mieszkańców odwiedzanych przez nas miejsc.
Pierwszy dzień zaczęliśmy od pobytu w Europa Parku w Rust na terenie Niemiec. Mieliśmy okazję skorzystać z wielu atrakcji i przeżyć niezapomniane chwile. Na moment przenieśliśmy się w najróżniejsze zakątki globu, a różnego rodzaju rollercoastery, statki, kolejki, rewie na lodzie, sztuczki akrobatyczne i wiele innych wspaniałości zagwarantowały nam dobrą zabawę.
Kolejnym etapem wycieczki był Figueres, w którym zwiedziliśmy Muzeum Salvadora Dalego - jednego z najbardziej znanych surrealistów XX wieku. Następnie mogliśmy podziwiać urokliwe uliczki miasteczka. Wieczorem dojechaliśmy do miejsca zakwaterowania - Lloret De Mar, a już od rana zwiedzaliśmy przepiękną Hiszpanię. Nasz wzrok napawał się urokami Girony i jej cudowną, bajkową starówką. W Tossa de Mar odkryliśmy jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii fortyfikacji obronnych z XII wieku połączonych z klimatyczną starówką. Mieliśmy chwilę przyjemności i wytchnienia na słynnej plaży, gdzie czas się dla nas zatrzymał. Następnego dnia czekała nas perełka architektury -
Barcelona.
I stało się. Dotarliśmy do drugiego co do wielkości miasta Hiszpanii, które było natchnieniem dla wielu twórców. Mieliśmy możliwość podziwiać zachowane średniowieczne Stare Miasto, Sagradę Familię, uważaną za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudiego, przepiękny i malowniczy park Guel, który zachwycił nas swoją oryginalnością. Zajrzeliśmy na wzgórze Montjuic, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki na Barcelonę i cudowny zespół pałacowo - parkowy.
Nie zabrakło również spaceru po wspaniałej ulicy La Rambla i zdjęcia grupowego przy pomniku Krzysztofa Kolumba.
Kolejnym punktem programu, najbardziej oczekiwanym przez chłopców, było zwiedzanie stadionu Camp Nou. Mogliśmy choć na chwilę zasiąść na trybunach i wyobrazić sobie doping prawie stutysięcznej widowni, kibicującej słynnej drużynie piłkarskiej.
Robiliśmy zdjęcia na tle fototapety z najnowszymi trofeami Klubu FC Barcelona. Mieliśmy wrażenie, jakbyśmy wspólnie z piłkarzami świętowali zwycięstwo.
Szóstego dnia wyjechaliśmy z Hiszpanii i udaliśmy się w dalszą podróż do Francji. Zwiedziliśmy Avignon, jedno z najbardziej fascynujących miast położonych na południu kraju, nad którym góruje pałac papieski, Katedra Notre Dame oraz XII-wieczny most nad Rodanem, zwany Pont Saint-Benezet. Dalej nasza trasa wiodła przez Lazurowe Wybrzeże.
W Cannes mogliśmy poczuć magię filmu, ponieważ odbywał się tam Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Mieliśmy okazję poczuć pod stopami „czerwony dywan”, do którego doprowadziła nas główna promenada miasta. Bulwar La Croisette zachwycił nas słynnymi piaszczystymi plażami oraz widokiem najdroższych hoteli w mieście, odwiedzanych przez gwiazdy filmowe. Nie zabrakło również zdjęć z aktorami filmowymi, m.in. nową „dziewczyną Bonda”, obejrzenia bezpośredniej relacji z wręczania nagród z ulicznych telebimów, projekcji filmów na plaży, widoków i atmosfery „wielkiego świata”.
Kolejny dzień to wizyta w Nicei – stolicy Lazurowego Wybrzeża, spacer Promenadą Anglików i przepiękne widoki ze wzgórza Le Chateau – chciałoby się tu zamieszkać.
Następnie ruszyliśmy do Włoch i odwiedziliśmy Weronę – najsłynniejsze miasto, w którym rozegrała się najbardziej romantyczna historia miłosna Romea i Julii, bohaterów dramatu Williama Szekspira. Kolejnym punktem była Starówka, rzymska Arena – amfiteatr, most Scaligero i oczywiście czas na posmakowanie pysznych włoskich „gelato”– lodów.
Ósmego dnia wyruszyliśmy w stronę Polski. Po drodze zwiedziliśmy klimatyczne włoskie miasteczko Treviso - przy granicy z Austrią, gdzie zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń w stronę domu. Po nocy w autokarze sypialnianym, wypoczęci i radośni uściskaliśmy swoich rodziców.
To był wspaniały czas, miejsca, ludzie, klimaty i smaki, które pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Licznik naszej wyprawy wskazał 5298 przejechanych kilometrów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału w następnej eskapadzie już za rok.
Uczniowie białego i niebieskiego autokaru.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Zielona szkoła 2019
Wycieczka zerówiaków


na „Farmę Iluzji”Ostatnie dni maja obfitowały w wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich była wycieczka dzieci z klasy 0a i 0b na „Farmę Iluzji” w Trojanowie.
To niesamowite miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką. Na dzieci czekały niesamowite atrakcje takie jak: Wirujący Domek, Pałac Cieni, Muzeum Iluzji, Lustrzany Labirynt, Grobowiec Faraona i inne. Nie lada wyzwaniem było zrozumienie zasad działania np. lewitującego kranu. Podziwiając Meble Olbrzyma w skali 1 do 4 można było poczuć się jak krasnoludek. Niemal każdy z uczestników musiał sfotografować się podczas mrożącego krew w żyłach doświadczenia „głowa na talerzu”. Wiele atrakcji zapewniało pole dmuchawców, strzelanie z łuku i jazda ciuchcią. Te i inne atrakcje sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły, a wycieczka należała do jednej z udanych wypraw zerówiaków do tajemniczej krainy zabawy i nauki. .Aleksandra Fijałkowska .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Wycieczka zerówiaków na „Farmę Iluzji”
MATCZYNA NIEDZIELA 26 MAJA


ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY DO STANISŁAWOWA PIERWSZEGO!


Foto
MATCZYNA NIEDZIELAHarmonogram imprez sportowych przy Matczynej Niedzieli.


Matczyna Niedziela.Ks. proboszcz Tomasz Osiadacz
Wielka Zbiórka

Książek
Foto
Zaczytani.org


Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. w Stanisławowie Pierwszym dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”. Zbieramy nowe lub używane książki dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, z których powstaną biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Książki ważne, aby były w dobrym stanie i wydane po 2000 roku.

Zbiórka trwa od 23 kwietnia do 26 maja 2019 roku.
Książkę można oddać do wyznaczonych pojemników, przekazać wychowawcom, zostawić na portierni czy w bibliotece.


Wspólnie wyczarujmy uśmiech na buziach

małych i dużych pacjentów!

Koordynator akcji

Agata Krasuska


AKCJA „KSIĄŻKA ZA JEDEN UŚMIECH.


PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ – RAZEM WZBOGACIMY NASZĄ BIBLIOTEKĘ”W grudniu 2018 roku z inicjatywy RADY RODZICÓW I PANI DYREKTOR zorganizowana została akcja: „Książka za jeden uśmiech. Podziel się książką. Razem wzbogacimy naszą bibliotekę”. Cele akcji:

 Promocja czytelnictwa.
 Dzielenie się książkami
 Zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania.
 Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej
 Pozyskiwanie do biblioteki książek nowych i używanych w dobrym stanie od wszystkich osób, chcących je dobrowolnie przekazać w darze [nauczyciele, uczniowie za zgodą rodziców, pracownicy szkoły, rodzice].

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wielu uczniów wzięło w niej udział. Korzystając z okazji bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom, pracownikom administracyjnym, którzy dobrowolnie przekazali książki w darze do biblioteki.

WYKAZ KSIĄŻEK PRZEKAZANYCH W DARZE DO BIBLIOTEKI W RAMACH AKCJI

1. Abedi Isabel – Lola supernianią
2. Abedi Isabel – Lola w podróży poślubnej
3. Alladyn
4. Andersen Hans Christian – Calineczka i inne baśnie
5. Aster Jay – Trzynaście powodów
6. Atlas Europy dla dzieci
7. Atlas świata dla dzieci
8. Badstruber Martina – Znam taki kraj, którego ty nie znasz.
9. Barnholdt Lauren – Nie zadzieraj nosa
10. Barnholdt Lauren – Wakacyjna tożsamość
11. Barqudo Leigh – Cień i kość
12. Bąkiewicz Grażyna - yn złodziejki
13. Bentley Sue – Magiczny kotek. Letni czar
14. Bentley Sue – Magiczny kotek. Nadmorska tajemnica
15. Bentley Sue – Magiczny królik. Wakacyjny sen
16. Bentley Sue – Magiczny piesek. Gwiazda filmowa,
17. Bentley Sue – Magiczny piesek. Zakręcony ogon
18. Berecika-Miszczuk Katarzyna – Ja diablica
19. Berger Thomas – Powrót małego wielkiego człowieka
20. Bertagnolio Raffaella – Skunks, który pachniał wanilią
21. Berżer Thomas – Wielki mały człowiek
22. Berryman Julia – Psychologia moje hobby
23. Blade Adam – Morska wyprawa. Przygoda w Sumarze.
24. Boecker Wirginia - Łowczyni
25. Boglar Krystyna – Nie głaskać kota pod włos
26. Bogaert Claude – Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody
27. Bourgeois Paulette – Franklin idzie do szpitala
28. Brennan Herbie – Wojny duszków
29. Brooks Michael – 13 rzeczy, które nie mają sensu
30. Brzechwa Jan – Akademia Pana Kleksa
31. Brzechwa Jan – Brzechwa dzieciom
32. Burnett F. H. – Mały Lord
33. Cass Kiera – Elita,
34. Cass Kiera – Rywalki
35. Centkiewicz Alina & Czesław – Zaczarowana zagroda
36. Cesarz Wojciech – Wakacje grzecznego psa
37. Charuba Marek – Podróż
38. Chmielewska Joanna – Gwałt
39. Chmielewska Joanna – krętka blada
40. Chmielewska Joanna – Krwawa zemsta
41. Chmielewska Joanna – Lesio
42. Chotomska Wanda – Kołysanki dla Zuzanki
43. Chotomska Wanda – Rodzinna herbatka
44. Chylińska Agnieszka – Zezia i wszystkie problemy świata
45. Ciechański Jan M. – Powstanie warszawskie. Zarys podłoża politycznego i dyplomatycznego
46. Cobb Amelia – Samotne lwiątko
47. Collins słownik polsko-angielski
48. Collodi Carlo – Pinokio
49. Colloredo Sabina – Pollyanna [na motywach powieści Eleonor Hodgman Porter]
50. Cygan Jacek – Cyferki
51. Davidts Jean-Pierre – Mały Książe odnaleziony
52. Davies Nicola – Robale, czyli co nas zżera
53. Delahaye Gilbert – Małe historie do czytania przed snem
54. Delahaye Gilbert – Martynka w krainie baśni
55. Dickens Charles – Opowieść wigilija
56. Disney Violetta – Prawdziwa miłość
57. Disney Violetta – Mój świat na opak
58. Disney Violetta – Wszystko dla muzyki
59. Disney Walt – Alladyn
60. Disney Walt – Bliźniacze miasta. Kaczor Donald
61. Disney Walt – Dzwonnik z Notce Dame
62. Disney Walt – Gwiezdne boje. Kaczor Donald
63. Disney Walt – Kopciuszek
64. Disney Walt – Król Lew
65. Disney Walt – Księga Dżungli
66. Disney Walt – Między nami Mikołajami
67. Disney Walt – Polowanie na śniadanie. Kaczor Donald.
68. Disney Walt – Quasimodo ratuj!
69. Disney Walt – Super robot
70. Disney Walt – Z bezpiecznikiem bezpieczniej. Kaczor Donald
71. Disney Walt – Zakochany kundel
72. Disney Walt – Zamydlona autostrada. Kaczor Donald
73. Disney Walt – Złomek zastępcą szeryfa
74. Duszyńska Julia – Cudaczek – wyśmiewaczek
75. Dzieje apostolskie – Listy i apokalipsa
76. Dziewoński Roman – Dożylnie o Dudku Edwardzie Dziewońskim
77. Encyklopedia Audiowizualna Britannica – Ekonomia i gospodarka
78. Encyklopedia dzikich zwierząt – Jeziora i mokradła
79. Encyklopedia dzikich zwierząt – Prerie i pampasy
80. Fabisińska Liliana – Martynka. Nauka jazdy konnej
81. Fabisińska Liliana – Martynka. W szkole tańca
82. Felder Deborah G.. – 100 kobiet, które miały największy wpływ na dzieje ludzkości
83. Fiedler Arkady – Biały Jaguar
84. Fiedler Arkady – Wyspa Robinsona
85. Fox Marta – Sekret-Nik
86. Franklin sadzi drzewo
87. Gehm Franziska – Rodzina Pompadauk
88. Głowińska Anita – Po drugiej stronie kałuży
89. Goethe J.W. – Cierpienia młodego Wertera
90. Goscinny R., Uderzo A. – Asteriks i Normanowie
91. Goscinny R., Uderzo A. – Asteriks. Przygody Gala Asteriksa
92. Goscinny R, Sempe J. – Mikołajek
93. Goscinny R, Sempe J. – Mikołajek ma kłopoty
94. Goscinny R, Sempe J. – Nieznane przygody Mikołajka
95. Goscinny R, Sempe J. – Rekreacje Mikołajka
96. Goscinny R, Semp J. – Wakacje Mikołajka
97. Grabowski Jan – Czarna owieczka
98. Grabowski Jan – Puc, Bursztyn i goście
99. Grabowski Sławomir, Nejman Marek – Przygody Kota Filemona od wiosny do zimy
100. Grądzka Magdalena – Legendy polskie
101. Grimm Jakub i Wilhelm – Baśnie
102. Grimm Jakub i Wilhelm – O rybaku i złotej rybce
103. Gutowska-Adamczyk Małgorzata – Niebieskie nitki
104. Hagmar Pia – Wyprawa z przygodami
105. Harison Lisi – Upiorna szkoła
106. Heidi i tajemniczy zamek
107. Herman Gail – Słodka i magiczne miasto
108. Hopkins Caaty – Chłopaki, randki i zwariowane koleżanki
109. Hrubin Frantisek – Zbłąkane kurczątko
110. Iłłakowiczówna Kazimiera – Bajeczna opowieść o królewiczu…
111. Jacewicz Beata – Dobre wychowanie
112. Jarocka Mariola – Michalec Bogusław – Legendy polskie dla dzieci
113. Jarvie Gordon – Legendy szkockie
114. Jaworczakows Mira – Oto jest Kasia
115. Jewell Lisa – Impreza u Ralpha
116. Kamieńska Anna – Dom w domu
117. Kamiński Aleksander – Kamienie na szaniec
118. Kamkwamba William – O chłopcu, który ujarzmił wiatr
119. Kapisiewicz Czesław – O Misiach Bazylętach Bajki edukacyjne
120. Karwan-Jastrzębska Ewa – Antykwariusz
121. Kasdepke Grzegorz – Detektyw Pozytywka
122. Kenyon Sherrilyn – Kroniki Nicka nieskończoność
123. Kinney Jeff – Dziennik cwaniaczka
124. Kinney Jeff – Dziennik cwaniaczka. No to lecimy
125. Kinney Jeff – Dziennik cwaniaczka. Stara bieda
126. Klimczak Rafał – Nudzi mi się przyjaciele
127. Konopnicka Maria – Podróż na bocianie
128. Konopnicka Maria – Stefek Burczymucha
129. Korczask Janusz – Król Maciuś Pierwszy
130. Kosik Rafał – Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi
131. Kosik Rafał – Felix, Net i Nika oraz orbitalny spisek
132. Kosik Rafał – Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
133. Kosik Rafał – Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka
134. Kosmowska Barbara – Buba.
135. Kosmowska Barbara – Buba. Sezon ogórkowy
136. Kraszewski Józef Ignacy – Stara baśń
137. Królewna Śnieżka
138. Księga dżungli
139. Kruger Maria – Karolcia
140. Kulmowa Joanna – Wiersza cz. 2.
141. Kurewska Anna, Rochowska Anna – W krainie zapadni
142. Legendy pomorskie
143. Lagerlof Szelma – Cudowna podróż Tom 1
144. Lagerlof Szelma – Cudowna podróż Tom 2
145. Laskowicz Paweł – Księga genealogiczna twojej rodziny
146. Le Goff Herve – Tomcia Paluszek
147. Lee Lanning Michael – 100 największych dowódców wszech czasów
148. Lepecki Mieczysław – Pamiętnik adiutanta Marszałka Piłsudskiego
149. Lescoat Elen – Złotowłosa i trzy misie
150. Leszczyńska Zofia – Lusterko z futra
151. Lewis C.S. – Opowieści z Narnii. Ostatnia bitwa
152. Leżleński Cezary – Jarek i Marek na tropie szpiega
153. Limoni Marc – W zimowym lesie… Niezwykła przygoda wesołego elfa
154. Lindgren Astrid – Pipi pończoszarka
155. Maar Paul – Nowe piegi dla sobka
156. Maar Paul – Tydzień pełen sobót
157. Maar Paul – W sobotę wraca sobek
158. Makarczyk Janusz, Przez morza i dżungle
159. Makuszyński Kornel – Przygody wesołego diabła
160. Małkowski Tomasz – Poszukiwacze zaginionej wazy
161. Markiewicz Henryk – Literatura pozytywizmu
162. McBurbey Donald H. – Myśleć jak psycholog
163. McDevitt Jack – Brzegi zapomnianego morza
164. Milne A.A. – Kubuś Puchatek
165. Mirkowska Ewa – 52 historie o zwierzętach
166. Moje ulubione baśnie: Tomcio paluszek, Podróże Guliwera
167. Montgomery Lucy Maud – Dolina Tęczy
168. Montgomery Lucy Maud – Willa ze Złotego Brzegu
169. Moja kolorowa ilustrowana książeczka
170. Most Nelle – Co wolno, a czego nie
171. Most Nelle – Czy warto kłamać?
172. Nadobnik Romana, Podróże pingwinów, Bambi, Leśna Wróżka.
173. Nemat Marina – Uwięziona w Teheranie
174. Nowak Ewa – Yellow Bahama w prążki
175. Nowe szaty cesarza
176. Olech Joanna – Dynastia Miziołków
177. Opala Renata – K@jamoko czyli kłopoty nastolatki
178. Ostrowska Ewa – Mama, książka, ja i gangsterzy
179. Owady i pająki
180. Pagaczewski Stanisław – Gąbka i latające talerze
181. Pagaczewski Stanisław – Przygody Baltazara Gąbki. Trylogia
182. Pan Pierdziołka spadł ze stołka ; powtarzanki i śpiewanki
183. Paulini Christopher – Eragon
184. Papuzińska Joanna – Wiersze [cz. 4]
185. Pawlikowska Beata – Teoria bezwzględności, czyli jak uniknąć końca świata
186. Perrault, Baśnie Perraulta. Jaś i Małgosia i inne opowiadania
187. Perrault, Kot w butach
188. Pinokio
189. Pope Osborne Mary – Starożytna Grecja i olimpiady
190. Roca Nuria – Piesek
191. Różni autorzy – Bajeczki naszego dzieciństwa
192. Różni autorzy – Bajki magiczne i pełne czarów
193. Różni autorzy – Bajki z dalekich krain
194. Różni autorzy – Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym jak bajki mogą pomagać
195. Różni autorzy, Boże Narodzenie
196. Różni autorzy, Cudowne baśnie
197. Różni autorzy – Dawno, dawno temu. Bajki i wierszyki
198. Różni autorzy – Jaś i Małgosia i inne baśnie
199. Różni autorzy – Księga ziemi
200. Różni autorzy – Legendy żydowskiego Krakowa
201. Różni autorzy – Mała syrenka i inne baśnie
202. Różni autorzy – Mazurek. Książka i płyta dla dzieci
203. Różni autorzy – Najpiękniejsze baśnie świata
204. Różni autorzy – Najpiękniejsze opowieści
205. Różni autorzy – Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza
206. Różni autorzy – Rymowanki polskie dla dzieci
207. Różni autorzy – Samochody
208. Różni autorzy – Słoń Trąbalski i inne opowieści
209. Różni autorzy – Szewczyk Dratewka i inne baśnie
210. Różni autorzy – Wesołe historie
211. Różni autorzy – Wielka księga legend i baśni polskich
212. Różni autorzy – Wiersze naszego dzieciństwa
213. Różni autorzy – Wiersze o królewnach i królewiczach
214. Różni autorzy – Zwierzęta świata
215. Rusinek Michał – Zaklęcie na „w”
216. Saint-Exupery Antoine – Mały Książe
217. Santos Care – Sprzedam mamę
218. Schmedes Christa – Sztuka dekorowania potraw
219. Schmidt Annie M.G.. – Julek i Julka
220. Seno Ewa – Tatuaż z lilią
221. Sienkiewicz Henryk – W pustyni i w puszczy
222. Simon Francesca – Koszmarny Karolek i prześwietne święta
223. Skarżycki Rafał – Hej Jędrek. Kto tu rządzi?
224. Skarżycki Rafał – Hej Jędrek. Przepraszam, czy tu borują?
225. Słowacki Juliusz – Balladyna
226. Smale Holy – Geek Girl
227. Smerfy. Kosmosmerf
228. Southwood Richard – Historia życia
229. Stelmaszyk Agnieszka – Akcja Morze
230. Stelmaszyk Agnieszka – Klub poszukiwaczy przygód, Tom 1, Zmora doktora Melchiora
231. Strzałkowska Małgorzata – B jak Barakuda
232. Strzałkowska Małgorzata – Był sobie kiedyś jeden smok…
233. Strzałkowska Małgorzata – Boże Narodzenie
234. Strzałkowska Małgorzata – D jak dinozaur
235. Strzałkowska Małgorzata – Dwa kroki stąd, dwa domy stąd
236. Strzałkowska Małgorzata – E jak Euglena
237. Strzałkowska Małgorzata – F jak foka
238. Strzałkowska Małgorzata – G jak goryl
239. Strzałkowska Małgorzata – H jak hipopotam
240. Strzałkowska Małgorzata – I jak insekt
241. Strzałkowska Małgorzata – J jak jamniki
242. Strzałkowska Małgorzata – Jesień
243. Strzałkowska Małgorzata – K jak krokodyl
244. Strzałkowska Małgorzata – Kalendarz
245. Strzałkowska Małgorzata – Kolory
246. Strzałkowska Małgorzata – L jak lew
247. Strzałkowska Małgorzata – Pięć po piątej po południu
248. Strzałkowska Małgorzata – Trzy po trzy po piratach
249. Strzałkowska Małgorzata – Tydzień
250. Strzałkowska Małgorzata – Zima
251. Swiff Jonatan – Podróże Guliwera
252. Szczygieł Jerzy – Nigdy cię nie opuszczę
253. Szekspir William – Romeo i Julia, Makbet, Hamlet
254. Szklarski Alfred – Tomek wśród łowców głów
255. Śmigielska Krystyna – Węszący Renifer czyli tydzień z ciocią Julią,
256. Terakowska Dorota – Lustro Pana Grymsa
257. Tomaszewska Marta – Tapatiki na ziemi
258. Trzy małpki
259. Trzy świnki
260. Tuwim Julian - Okulary
261. Tuwim Julian - Rzepka
262. Twain Marek – Przygody Tomka Sawyera
263. Twardowski Jan – Świat według Jana Twardowskiego. Wybór wierszy o przyrodzie i nie tylko.
264. Tyszka Agnieszka – M jak dżem
265. Uschmann Oliver – Finn nieokiełznany
266. Walton Anne – Niesamowita piątka : Przygoda na wyspie Kirin
267. Webb Holly – Figa tęskni za domem
268. Webb Holly – Mała Lotta i renifery
269. Webb Holly – Zagubione zwierzątka
270. Webber Tamara – Tak blisko
271. Wicher Barbara – Zapiski nastolatki (nie) takiej jak inne
272. Wierzbicki Łukasz – Afera Kazika
273. Witek Rafał – Psotnice podwórkowa
274. Witkowska Alina – Literatura romantyzmu
275. Wolf Tony – Leśny ludek i skrzaty
276. Zapytaj misia o zwierzęta : Czy w Polsce żyją dusiciele
277. Zwierzęta SawannyArtur Słabowski


"WARSZAWSKA SYRENKA" -


ELIMINACJE SZKOLNEW dniu 21 lutego w naszej szkole przeprowadzono eliminacje do 42. edycji konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Do zmagań przystąpiło 50 uczestników z klas 0 - VIII i gimnazjum.
Jury, po wysłuchaniu wszystkich kandydatów, wyłoniło zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria szkoła podstawowa klasy 0 - III

1. Łucja Żochowska
2. Natalia Czartoryska
3. Kajetan Szybisz
4. Zuzanna Żyłowska

Kategoria szkoła podstawowa klasy IV - VI

1. Zuzanna Ginel
2. Aleksy Kostro
3. Wiktoria Szeliga - Kędziora

Kategoria szkoła podstawowa klasy VII - VIII

1. Anna Wojciechowska
2. Julia Wargacka

Kategoria gimnazjum

1. Martyna Ordak

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki. Poza tym będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się 15 marca o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.
Trzymamy za Was kciuki podczas kolejnego etapu.


P.I.K.

Zdjęcia wykonała Iwona Kutra
Fotorelacja: z ELIMINACJI SZKOLNYCH „WARSZAWSKIEJ SYRENKI 2019r.”
KONKURS CZYTELNICZY


„ZNAM KAŻDĄ LEKTURĘ – DOBRZE ZDAM EGZAMIN ”Zapraszam młodzież z gimnazjum i szkoły podstawowej do wzięcia udziału w organizowanym przez bibliotekę i nauczycieli języka polskiego konkursie czytelniczym.Cele konkursu:

- Zachęcenie młodzieży do czytania.
- Utrwalanie znajomości lektur szkolnych.
- Poszerzanie wiadomości dotyczących autorów i bohaterów literackich.
- Zachęcenie do czytania czasopisma edukacyjnego Victor, które pomaga młodzieży lepiej przygotować się do egzaminu gimnazjalnego.
- Utrwalanie wiadomości z zakresu przedmiotów humanistycznych [język polski i historia]
- Rozwijanie umiejętności formułowania pisemnych wypowiedzi, oraz uzasadniania swoich poglądów.

Organizacja konkursu:

- Proszę zgłosić się po pytania konkursowe do biblioteki.
- Pytania konkursowe zostaną umieszczone też na szkolnej stronie internetowej [można je stamtąd również wydrukować].
- Czas udzielenia pisemnych odpowiedzi jest długi [rozwiązując konkurs można korzystać z dowolnych źródeł informacji]
- Karty konkursowe z odpowiedziami należy podpisać swoim imieniem, nazwiskiem i oddać do biblioteki w terminie do 29.03.2019 roku.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 05.04.2019 roku.
- Osoby, które zajmą 3 pierwsze miejsca otrzymają nagrody na koniec roku szkolnego.


Artur Słabowski

PYTANIA KONKURSOWE
BAL KARNAWAŁOWY


NA ROZPOCZĘCIE FERII25 stycznia cała społeczność szkolna bawiła się podczas balu karnawałowego.
Zabawy i konkursy przygotowały panie z edukacji wczesnoszkolnej, one też wcieliły się w role wodzirejek i prowadzących, zachęcając maluchy do zabawy.
Uczniowie już na samym wejściu otrzymywali kolorowe kotyliony.
Dzieci brały udział w zabawach takich jak: "Podróż dookoła świata", "Wycieczka do ZOO".
Uczestniczyły w konkursach: taniec na gazecie, taniec z balonikami, zabawa krzesełkowa, wybory Króla i Królowej balu.
Obsługę muzyczną zapewniali zaprzyjaźnieni gimnazjaliści oraz Pan Tomasz Kowalczyk, który użyczył swojej konsoli oraz zadbał o efektowne i profesjonalne oświetlenie sali.
O tym, że najstarsi uczniowie naszej szkoły potrafią bawić się wspólnie z najmłodszymi, można się było przekonać podczas jednej z zabaw. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum poprowadzili Poloneza , do którego włączyły się wszystkie maluchy.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodyczy oraz Pani Urszuli Włostowskiej i jej uczniom za udekorowanie sali balonami.Ewa BanachewiczZapraszamy do obejrzenia fotorelacji.BAL KARNAWAŁOWY NA ROZPOCZĘCIE FERIIMistrzostwa w tenisie stołowymW dniu 15 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Józefowie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym.
W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła I miejsce, a w kategorii chłopców - IV lokatę. Gratulujemy uczniom, a także trenerowi, Przemysławowi Źródło, który przygotował reprezentantów do zawodów.


Anna Wenerska.
Foto
Mistrzostwa w tenisie stołowym
Klasy „Oa” i „Ob”


na spektaklu teatralnymW dniu 4 stycznia uczniowie z klasy „Oa” i „Ob” udali się do ratusza w Legionowie na spektakl teatralny składający się z trzech baśni polskich: „Złota kaczka”, „Szewczyk Dratewka” oraz „Żywa woda” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In-Art. Było to widowisko zróżnicowane pod względem wykonania, ponieważ oprócz aktorów w pięknych kostiumach pojawiły się także lalki i maski.
Każda z Baśni miała piękny morał. Dzieci wywnioskowały, że dobro zawsze zwycięża zło i najważniejsze jest to, żeby potrafić się tym dobrem dzielić. Niestandardowe efekty świetlne i dźwiękowe oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na naszych zerówkowiczach duże wrażenie. Po długich oklaskach w dobrym humorze wróciliśmy autokarem do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.Aleksandra Fijałkowska
Klasy „Oa” i „Ob” na spektaklu teatralnym.
Siatkarski SylwesterW dniu 28.12.2018 Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym gościła uczestniczki VII Siatkarskiego Sylwestra - turniej minisiatkówki - singli dziewcząt rocznika 2009 i młodszych o Puchar Wójta gminy Nieporęt w którym udział brało 42 dziewczynki z Grodziska Mazowieckiego, Mińska Mazowieckiego oraz reprezentacja gminy Nieporęt (w tym uczennice SP Stanisławów Pierwszy). Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale oraz najlepsze zawodniczki również puchary.

Końcowa klasyfikacja:

kategoria: single dziewcząt (grupa zaawansowana):

I m-ce: Magdalena Szymańska (SP Stanisławów Pierwszy)
II m-ce: Lena Leksińska (Grodzisk Mazowiecki)
III m-ce: Aleksandra Leciejewska (SP Nieporęt)

kategoria: single dziewcząt (grupa średnio zaawansowana)

I m-ce: Maja Wintmiller (Grodzisk Mazowiecki)
II m-ce: Wiktoria Szeliga – Kędziora (SP Stanisławów Pierwszy)
III m-ce: Wiktoria Kinel (Nieporęt)

kategoria: single dziewcząt (grupa początkująca) :

I m-ce: Kaja Wasiak (Grodzisk Mazowiecki)
II m-ce: Natalia Majszyk (Mińsk Mazowiecki)
III m-ce: Amelia Pytlarczyk (Grodzisk Mazowiecki)


Dariusz Pieśniak

Foto
Siatkarski SylwesterBożonarodzeniowy Turniej


Minisiatkówki


W dniu 21 grudnia br. Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym gościła uczennice oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie oraz uczennicę ze Szkoły Podstawowej w Nieporęcie na Bożonarodzeniowym Turnieju Minisiatkówki. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: single dziewcząt, single chłopców oraz dwójki dziewcząt.

Wyniki turnieju:

single dziewcząt:
I miejsce - Nikol Wenerska (SP Stanisławów Pierwszy)
II miejsce - Aleksandra Leciejewska (SP Nieporęt),
III miejsce - Julia Czerwińska (SP Stanisławów Pierwszy)

single chłopców:
I miejsce - Kacper Pieśniak (SP Stanisławów Pierwszy)
II miejsce - Filip Tempiński (SP Izabelin),
III miejsce - Przemysław Klugiel (SP Izabelin)

dwójki dziewcząt:
I miejsce - Julia Osińska/Angelika Adameczek (SP Stanisławów Pierwszy)
II miejsce - Magdalena Szymańska/Amelia Skoczek(SP Stanisławów Pierwszy),
III miejsce - Tola Zimnoch/Wiktoria Maraszek (SP Izabelin)

Wręczenia pucharów w imieniu Wójta Gminy Nieporęt dla najlepszych zawodników dokonał ks. Tomasz Osiadacz proboszcz Parafii pod wezwaniem NMP Wspomożycielki Wiernych oraz Lidia Kowalczyk V-ce Dyrektor SP w Stanisławowie Pierwszym. Natomiast UKS Dębina Nieporęt dla wszystkich uczestników turnieju ufundował słodki mikołajkowy prezent.


Dariusz Pieśniak


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

„Bożonarodzeniowy Turniej Minisiatkówki”.


W fabryce bombek


W dniu 21 grudnia dzieci z klasy 1a, 1b i 1c udały się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek Gepard w Wołominie. Uczniowie na początku oglądali ekspozycje wszystkich bombek produkowanych w zakładzie. Następnie zapoznali się z etapem dmuchania bombek oraz z "srebrzeniem", gdzie bombki uzyskują podkład potrzebny do dalszych etapów zdobienia. Potem udały się do sali, która wzbudza największe zainteresowanie – "dekoratorni". Powstają tam ręcznie zdobione prawdziwe dzieła sztuki. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji oraz cierpliwości. Po wyjściu z dekoratorni wszyscy z zapałem przystąpili do ozdabiania bombki, co okazało się niezbyt prostym zadaniem. Na koniec każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Na pamiątkę pobytu w tym zaczarowanym miejscu, wszyscy uczestnicy otrzymali bombkę , którą samodzielnie ozdobili. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne wrażeń. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie pozostanie na długo w pamięci.


Agata Krasuska .


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wycieczka do fabryki bombek.

JASEŁKA


Tomasz Ratajczak.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.JASEŁKA

Wycieczka do Legionowa


Dnia 7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1c, 2a, 2b, oraz 3a udali się do ratusza w Legionowie na spektakl teatralny pt. „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie było oparte na podstawie książki pt. „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke.
Tytułowy bohater spektaklu to sympatyczny detektyw, właściciel agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Detektyw Pozytywka zagadki rozwiązuje w mig. Jego jedynym orężem w walce ze złoczyńcami jest kaktus w doniczce i intelekt. Przedstawienie w zabawny i nieskomplikowany dla dziecka sposób, uczy analizowania prostych zjawisk przyrody i otaczającego świata. Dzięki spektaklowi dzieci nauczyły się, że należy rozsądnie zarządzać swoim czasem i przeznaczać go na sprawy dla nas bardziej i mniej ważne. Wspaniałe efekty świetlne i dzwiękowe oraz zmieniająca się scenografia zrobiły na naszych uczniach niezapomniane wrażenie. Z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły, oczekując na kolejny spektakl w wykonaniu tego samego teatru, który już w marcu.
Po przedstawieniu klasa 1c i 3a udały się na warsztaty do muzeum historycznego. Klasa 1c wzięła udział w zajęciach pt. "Mały Indiana Jones". Przewodnik opowiadał o znaleziskach z terenu Legionowa. Przybliżył też pracę archeologa, geologa i paleontologa. W zrozumiałym dla dzieci języku opowiadał o dziejach ziemi. Pierwszaki słuchały tak uważnie, że pod koniec wycieczki same potrafiły wymienić kolejne epoki.
Natomiast klasa 3a była na zajęciach pt. "W krainie lodu i książek", których uczniowie poznali historie dalekich wypraw Aliny i Czesława Centkiewiczów na tereny polarne, gdzie pisarze doświadczyli wielu przygód. Trzecioklasiści omówili niezbędny ekwipunek I Polskiej Wyprawy Polarnej, na którą wyruszył Pan Czesław w 1932 r. na Wyspę Niedźwiedzią. Ponadto obejrzeli animowany film „Zaczarowana zagroda”, by na koniec zajęć wspólnie zbudować igloo.
Głodni uczniowie zakończyli dzień zajadając przepyszną serową pizzę. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i najedzeni.Opracowały: Edyta Jończyk, Aleksandra Podgórska, Ewa Wiszniewska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

„Detektyw Pozytywka”.


Dzień Postaci z Bajki


27 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajki. Wszyscy uczniowie z klas 0-III, a także zaproszeni goście z gminnych przedszkoli przyszli do szkoły przebrani za swoją ulubioną postać z bajki. Stroje były bardzo pomysłowe i kolorowe – do złudzenia przypominały dziecięcych bohaterów bajek. Niektóre prezentowały się wyjątkowo ciekawie, bo zostały wykonane własnoręcznie. Tego dnia nasz świat zamienił się w bajkową krainę. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały z tej okazji przedstawienie pt. "Zamieszanie w krainie bajek", w którym same odegrały główne role. Następnie uczniowie brali udział we wspólnej zabawie w rytmie bajkowej muzyki. Odbył się również Quiz "Znawcy bajek". Na dzieci czekał także smaczny poczęstunek.Bajki i książki czytaj zawzięcie,
Do świata wiedzy znajdziesz zaklęcie.
Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań,
Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.
Książki mówią: Nie zabłądzi ten kto czyta.
Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej!Aleksandra Podgórska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Postaci z Bajki.


GALA WRĘCZENIA


NAGRÓD


26 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w szkolnych i gminnych konkursach organizowanych w ramach Projektu Obchodu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Honorowymi gośćmi byli: Wójt Gminy Nieporęt p. Sławomir Maciej Mazur, dyrektorzy, nauczyciele i młodzież szkół podstawowych z terenu gminy Nieporęt, proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym ks. Tomasz Osiadacz, Przewodnicząca Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym p. Danuta Nowak - Paczos oraz Dyrekcja naszej szkoły.
W czasie uroczystości zostały podsumowane następujące konkursy: czytelniczy, fotograficzny "Selfie z Niepodległą", wokalno - muzyczny "Niepodległa i Wielka" oraz rozgrywki sportowe pod hasłem "Niepodległa na sportowo". Dzieciom i młodzieży wręczono wspaniałe nagrody. a publiczność mogła wysłuchać pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu laureatów konkursu wokalno - muzycznego.
Uroczystą galę poprzedził występ zespołu Limbos, który zaprezentował program muzyczny pt. "Pejzaże muzyki polskiej w 100. rocznicę niepodległości.P.I.K.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez p. Tomasza Ratajczaka.
Fotorelacja z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD


100-lecie odzyskania niepodległości"

>

”W Polsce króla Maciusia


Dnia 22 listopada klasa 1a i 1b wraz z wychowawcami brała udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum POLIN pt. "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".
Dzieci podczas wystawy zamieniały się w postać małego króla z książki Janusza Korczaka i sprawdzały, czy trudno jest rządzić państwem. Poprzez angażujące zadania i gry - maszynę do głosowania, kalejdoskop czy przeskalowaną jengę, dzieci szukały odpowiedzi, co nas łączy, czy trudno jest nam się porozumiewać i jak mogłoby wyglądać państwo naszych marzeń. Interesujące prezentacje multimedialne przybliżyły uczniom historię z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Agata Krasuska

W Polsce króla Maciusia - 100-lecie odzyskania niepodległości.


Spotkanie z Hanną Niewiadomską


W dniu 6 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole pisarkę panią Hannę Niewiadomską
Na wstępie gość opowiedział o sobie: kim jest, gdzie mieszka i czym się zajmuje.
Po tym krótkim zagajeniu z zainteresowaniem wysłuchaliśmy kilku wierszy autorstwa pani Niewiadomskiej. Oto one: "Zaraz", "Kartofelek", "Mole książkowe", "Łaciaty świat", "Mop i szczotka". Dzieciom najbardziej przypadł do gustu wiersz pt." Zaraz ".
Poetka potrafiła wciągnąć dzieci do wspólnej twórczości poprzez zainspirowanie uczniów do wymyślenia rymów. Zabawa była przednia, ponieważ zarówno dziewczynki jak i chłopcy tworzyli rymy do prawdziwego wiersza pt. "Wesoła szkoła.
Nasze dzieci siedziały jak zaczarowane. Z radością dziękowały i wręczyły gościowi własnoręcznie przygotowany upominek - śliczną laurkę.Dorota Młynarek
Foto
Spotkanie z Hanną Niewiadomską

Foto
Spotkanie z Hanną Niewiadomską

Foto
Spotkanie z Hanną Niewiadomską

Czasy wojny i okupacji


– lekcja w muzeum


14 listopada klasy IV a, IV b i VIII a, wraz ze swoimi wychowawcami, wybrały się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi faktami związanymi z okresem II wojny i okupacji, dowiedzieli się, kim byli konspiratorzy i w jaki sposób walczyli z okupantem. Poznali również konspiracyjne skrytki i pracę konspiratorów, którzy przygotowywali się do walki w Powstaniu Warszawskim. Dowiedzieli się, czym było i jak funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne.
Uczniowie zwiedzili też część ekspozycji muzealnej, a następnie utrwali sobie zasady i metody konspiracji m.in. poprzez naukę tajnego szyfru.


P.I.K.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zdjęcia wykonała Iwona Kutra

Czasy wojny i okupacji – lekcja w muzeum

Archeologiczna przygoda


w Faras


8 listopada 2018 r. klasa IV a wraz z opiekunami, Iwoną i Piotrem Kutra, odbyła podróż w odległe czasy do Muzeum Narodowego. Wyruszyła na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa, odkrywcy katedry na pustyni w Faras, by uczestniczyć w fantastycznej lekcji muzealnej "Archeologiczna przygoda w Faras".
Uczniowie poznali, na czym polega praca archeologa, jak wyglądały wykopaliska oraz jakich narzędzi używali archeolodzy. Następnie sami bawili się w poszukiwanie i odkrywanie cennych znalezisk. Po lekcji wszyscy udali się do dalszego zwiedzania Muzeum. Uczniowie odszukali salę, w której zgromadzone są dzieła Józefa Chełmońskiego ze słynnym "Babim latem", a także salę Matejkowską z obrazem "Bitwa pod Grunwaldem", przy którym zrobili pamiątkowe zdjęcie. Podziwiali również dzieła innych polskich artystów.
Następnie odwiedzili, sąsiadujące z Muzeum Narodowym, Muzeum Wojska Polskiego, przed którego gmachem mogli podziwiać wystawę plenerową, a wśród niej unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Wśród prezentowanych obiektów był sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce, a także broń rakietowa.
Wycieczka nie tylko dostarczyła wiedzy, wielu wrażeń, ale okazała sie również wspaniałą formą integracyjną klasy IV a.


P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zdjęcia wykonał Piotr Kutra

Archeologiczna przygoda w Faras

100 - lecie Niepodległości w SP


w Stanisławowie Pierwszym


"Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał suwerenność". Tymi słowami nauczycielka historii, pani Marzena Muda, rozpoczęła uroczystą akademię. Podkreśliła, że jesteśmy tym pokoleniem, któremu przyszło obchodzić tak ważną rocznicę. Podkreśliła, że to dzień zadumy, refleksji i wspomnień, ale także moment, w którym należy prezentować uczniowskie postawy patriotyzmu. Przedstawiła sylwetki dwojga uczniów, Martyny Ordak (III A gim.) i Jana Kutra (VIII A), którzy w ostatnim czasie zostali laureatami ogólnopolskich konkursów o charakterze patriotycznym.
Punktualnie o godz. 11.11, w obecności pocztu flagowego, którego opiekunem jest pani Urszula Włostowska, wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, tym samym włączając się do akcji "Rekord dla Niepodległej". Następnie obejrzeli program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Muda, Barbary Jankowskiej, Iwony i Piotra Kutra, w którym wystąpili laureaci szkolnego etapu konkursu wokalno-muzycznego "Niepodległa i Wielka", chór szkolny oraz klasa 0 B i klasa gimnazjalna III A. Wszystko odbywało się w scenerii przygotowanej pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Beaty Szott.
Uroczysty apel podsumowała pani dyrektor Agnieszka Stankiewicz, która przypomniała, że 11 listopada jest tym dniem, w którym czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo i wolność. Pogratulowała dzieciom i młodzieży wspaniałego występu, a nauczycielom podziękowała za przygotowanie programu artystycznego.


P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zdjęcia wykonał Przemysław Źródło
<

Fotorelacja z obchodów 100 - lecia Niepodległości w naszej szkole


PODZIĘKOWANIESerdeczne podziękowania dla uczestników i wolontariuszy za udział i pomoc w organizacji III Biegu Niepodległości, który odbył się 10 listopada w Stanisławowie Pierwszym.


ks. Tomasz Osiadacz

proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej na stronie internetowej gminy Nieporęt.


Fotorelacja z III Biegu Niepodległości

U Wrót Bitwy Warszawskiej w OssowieW dniu 26.10.2018 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej oraz ósmej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym, w ramach Projektu Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę realizowanego w naszej szkole, udali się do Parku Kulturowego - Wrota Bitwy Warszawskiej w Ossowie. W ramach integracji społeczności lokalnej gminy Nieporęt w wycieczce wzięli również udział członkowie Klubu Seniora działającego przy Ośrodku Kultury w Nieporęcie.
Podczas pobytu w muzeum młodzież i seniorzy obejrzeli ciekawy film pt. ,,Zwycięstwo 1920”. Następnie przewodnik i jednocześnie rekonstruktor przedstawił umundurowanie i broń, która była wykorzystywana w walkach o wolność Polski. Żeby sprawdzić, co zapamiętaliśmy, przeprowadził konkurs z nagrodami, w którym uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane z Bitwą Warszawską. Po prelekcji i zdobyciu obszernej wiedzy udaliśmy się na cmentarz żołnierzy z 1920 r. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie w plenerze przy pięknej jesiennej pogodzie.
Była to bardzo ciekawa, żywa lekcja historii, którą polecamy innym.


Maria Rębelska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Zdjęcia wykonał Piotr Kutra

Fotorelacja: Śladami Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Alfabet współczesnego patrioty


W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, klasy 3a oraz 4a i 4b uczestniczyły w warsztatach pt. " Alfabet współczesnego patrioty". Celami lekcji było zapoznanie uczniów z pojęciem patriota, rozbudzenie w nich postaw obywatelskich oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie. Podczas warsztatów pracowaliśmy metodą burzy mózgów i wymyślaliśmy cechy jakie powinien posiadać współczesny patriota. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i dla każdej litery alfabetu musieli zaproponować jeden przymiotnik opisującą współczesnego patriotę. Pomysłów było wiele i wszystkie godne uwagi, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnością pracy w grupach. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w zajęciach.


Aleksandra Podgórska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez Aleksandrę Podgórską.Fotorelacja: Alfabet współczesnego patrioty.Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt


W dniu 25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt w kategorii dzieci z klas III - VI.
Naszą szkołę reprezentowały wspaniałe koszykarki w składzie:
1. Czerwińska Julia 4b
2. Wenerska Nikol 4b
3. Adameczek Angelika 5b
4. Osińska Julia 5b
5. Bartniczak Klaudia 6a
6. Kondracka Lena 6a
7. Motyczyńska Klaudia 6a
8. Pasik Joanna 6a
9. Rudnicka Emilia 6a,

Po zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły III miejsce.
Serdecznie gratulujemy.Przemysław Źródło.

nauczyciel wychowania fizycznego.
Foto
Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt


Foto
Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt

DZIEŃ ZIEMNIAKA W WYMYSŁACH POD LASEM


17 października klasy 0a,0b oraz 3a wraz z wychowawczyniami: Ewą Banachewicz, Aleksandrą Fijałkowską i Aleksandrą Podgórską odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne: „Wymysły pod Lasem”.
W ramach całodniowych warsztatów, dzieci wzięły udział w przedstawieniu prezentującym historię ziemniaka oraz jego drogę z Ameryki Południowej, aż do Europy.
Odbyły się również zawody w ścieraniu ziemniaków na tartce, obieraniu ich, a także drelowaniu śliwek.
Dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje skrobia ziemniaczana. Próbowały również wyśmienitych placków ziemniaczanych.
Młodzi kucharze gotowali także kisiel na świeżym powietrzu.
W przerwach między wyczerpującymi zajęciami kulinarnymi , szkolna dziatwa miała możliwość zabawy swobodnej. Uczniowie mieli do dyspozycji rozległy plac, na którym można było pograć w piłkę, pobawić się w piaskownicy, pospacerować po sadku i ogródku warzywnym, a także zapoznać się z mieszkającymi tam zwierzętami.
Dzieci karmiły m.in.: kaczki, gęsi, łabędzie, kozy, owce, króliki, a nawet oswojone wiewiórki.
Uczniowie byli zachwyceni możliwością tak bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.
„Zerówiaczki” oraz ich nieco starsi koledzy i koleżanki sadzili również topinambur – jedną z odmian ziemniaka.
Uczestniczyli także w zajęciach plastycznych.
Wykonywali pieczątki z ziemniaków, którymi później ozdabiali bieżniki.
Utrudzeni pracą i zabawą z wielkim apetytem zjedli gorący posiłek, tj. pieczoną kiełbaskę
z ziemniakiem. Na deser czekał oczywiście ugotowany wcześniej kisiel ze śliwek.

Gospodyni żegnając naszą grupę, zapraszała do ponownych odwiedzin...
Kto wie, może na wiosnę znów zajrzymy do tego uroczego i niezwykle gościnnego zakątka...

Serdecznie dziękujemy Pani Dominice Szybisz, która wsparła nas swoją obecnością
w trakcie wycieczki.Ewa Banachewicz.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
DZIEŃ ZIEMNIAKA W WYMYSŁACH POD LASEM.


Dzień Edukacji Narodowej


Ślubowanie uczniów klas pierwszych
W piątek 12 października 2018 roku o godzinie 13:00 odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia”. Pierwszoklasiści w pięknych strojach galowych i biało - czerwonych biretach wraz z uczniami z klasy siódmej przedstawili program artystyczny pt. "Jak oni ślubują". Przygotowany pod okiem pani Agaty Krasuskiej, Barbary Jankowskiej, a także pani Małgorzaty Daszkiewicz i Ewy Wiśniewskiej.
Pierwszaki przeszły krótki test swoich wiadomości, którego wynik potwierdził, że są gotowe złożyć ślubowanie. Uczniowie trzech klas pierwszych zdali swój pierwszy egzamin – m. in. ze znajomości, co powinien wiedzieć uczeń, z zasad ruchu drogowego, zdrowego odżywiania , a także znajomości wiersza o patriotyzmie.
Następnie złożyli ślubowanie powtarzając te słowa:
"Ja mały uczeń tej szkoły,
ślubuję wszystkim dorosłym,
szczególnie mamie i tacie,
że będę się pilnie uczył,
wypełniał wszystkie obowiązki,
aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom.
Obiecuję godnie i kulturalnie się zachowywać
oraz szanować wszystkich dorosłych,
jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły".

Po ślubowaniu zostali pasowani przez panią dyrektor Agnieszkę Stankiewicz na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Stanisławowie Pierwszym.
Po części artystycznej uczniowie zostali zaproszeni do stołówki na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wiele radości sprawiły im upominki ufundowane przez Radę Rodziców.Agata Krasuska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez Tomasza Ratajczaka.Fotorelacja: Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie uczniów klas pierwszych.


Światowy Dzień Uśmiechu w naszej szkole


Dzień 10 października w naszej szkole był bardzo radosny, obchodziliśmy bowiem Światowy Dzień Uśmiechu. Panie ze świetlicy szkolnej przygotowały i rozdały bransoletki ze znaczkiem uśmiechniętej buźki oraz naklejki wszystkim dzieciom z klas młodszych. Po lekcjach panie: Edyta Rydzyńska- Kosuń, Agnieszka Horowaj oraz Izabela Madej przygotowały dla dzieci warsztaty, na których pokazały sposoby radzenia sobie ze stresem. Była pogadanka, ćwiczenia relaksujące przy muzyce oraz szalone tańce. Uczniowie dowiedzieli się, że śmiech wzmacnia odporność, poprawia koncentrację, odstresowuje i zbliża do siebie ludzi. Będziemy o tym pamiętać na co dzień!

Agnieszka Horowaj

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez p. Agnieszkę Horowaj.

Fotorelacja z obchodów Światowego Dnia Uśmiechu w naszej szkole


Spotkanie z policjantkąDnia 08.10.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantką. Dzieci powtórzyły i utrwaliły zasady ruchu drogowego: poruszanie się po drodze, przechodzenie przez jezdnię, poruszanie się poboczem.
Dowiedziały się, jak zachować się w kontaktach ze zwierzętami i osobami dorosłymi. Poznały sposoby radzenia sobie w sytuacjach mogących narazić je na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Zostały powtórzone numery telefonów alarmowe oraz zasady ich użycia.Zdjęcia wykonała pani Agnieszka Horowaj.

Dorota Młynarek
Foto
Spotkanie z policjantką

Foto
Spotkanie z policjantką

Foto
Spotkanie z policjantką

Foto
Spotkanie z policjantką
Szczególne podziękowanie dla Mai i Olgi Bobrowicz


od Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego


Foto
Szczególne podziękowanie dla Mai i Olgi BobrowiczSzczególne podziękowanie dla Mai i Olgi Bobrowicz od Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego


Lekcja astronomii.


Dnia 26 września 2018r. uczniowie naszej szkoły odbyli podróż w kosmos. Wszystko za sprawą mobilnego planetarium URSA MAJOR. Ku zdziwieniu uczniów na auli w naszej szkole stanęła wielka kopuła. Uczniowie z wielkim podekscytowaniem czekali na wejście do środka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu informacji na temat Słońca i wszystkich planet Układu Słonecznego. Podróżowali Drogą Mleczną oraz szukali na niebie wybranych gwiazdozbiorów. Obserwowali fazy Księżyca oraz ruch obiegowy Ziemi wokół Słońca. Wszyscy z uwagą wskazywali i nazywali omawiane gwiazdy, a czas spędzony w planetarium minął niepostrzeżenie szybko. Taka „żywa” lekcja astronomii dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.

Anna Omelaniuk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Fotorelacja: Lekcja astronomii.


Sprawozdanie z konkursu czytelniczego klas I - III
w Szkole Podstawowej


im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym


Dnia 26 września 2018 r. odbył się konkurs czytelniczy dla klas I - III SP. Odbył się on w ramach projektu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości realizowanego w naszej szkole.
Jego celem było propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci z klas 1-3, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz doskonalenie techniki czytania – cichego i ze zrozumieniem. Dzieci przygotowywały wiersze z dziedziny antologii niepodległości.

W konkursie uczestniczyło 12 chętnych uczniów z klas I - III. Byli to:

Klasa Ia - Piotr Dworzański
Klasa Ib - Szymon Rączkiewicz
Klasa Ic - Krystian Waśniewski
Klasa IIa - Oliwia Wiktorowicz, Aleksander Deptuła, Michał Chmielowski
Klasa IIb - Natalia Czartoryska, Matylda Szewczuk, Michał Filipowicz
Klasa IIIa - Veronica Grams, Emilia Suchy, Konstanty Piotrowski

Laureaci konkursu:

I miejsce zajęła : Natalia Czartoryska z kl. II b
II miejsce zajął Aleksander Deptuła z kl. II a
III miejsce zajął Szymon Rączkiewicz

Wyróżnienie : Michał Chmielowski z kl. II a


Konkurs przeprowadzili :Edyta Jończyk, Agata Krasuska, Ewa Wiszniewska, Jolanta Mazur, Artur Słabowski.

Edyta Jończyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez Agatę Krasuską.

Fotorelacja z konkursu czytelniczego klas I - III z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Sprzątanie Świata – Akcja – Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej.W dniu 21 września 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata – Akcja – Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej. Uczniowie klas IV – VIII oraz III klas gimnazjum sprzątali okolice szkoły, las nad Kanałem Żerańskim i sąsiadujące ze szkołą ulice. W klasach 0- III przeprowadzono zajęcia na temat segregacji odpadów, następnie uczniowie wykonali plakaty na ten temat.

Anna Omelaniuk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Fotorelacja: Sprzątanie Świata – Akcja – Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej..

Międzynarodowy Dzień Kropki 2018


17 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot".
Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. W obchody tego święta włączyła się cała społeczność szkolna. Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby nauczycieli oraz uczniów. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.
W tym dniu nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami. Na matematyce rozwiązywali łamigłówki matematyczne z kropką w tle. Uczniowie oglądali filmik „The dot” oraz uczyli się piosenki pod tym samym tytułem. Dodatkowo każdy uczeń opisał swoje talenty i najlepsze cechy.
Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie przygotowywali prace wykorzystując różne techniki. Powstało drzewo talentów, które zdobiło szkolny korytarz.
Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.


Izabela Madej.Foto
Międzynarodowy Dzień Kropki

Foto
Międzynarodowy Dzień Kropki

Foto
Międzynarodowy Dzień Kropki

Foto
Międzynarodowy Dzień Kropki
Lekcja historii w kinie


13 września 2018 r., w ramach dnia patriotycznego, klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym oraz oddziały gimnazjalne wybrały się na pełną emocjonujących przeżyć lekcję historii do Multikina Targówek, gdzie mogły obejrzeć przepiękną opowieść o pilotach z Eskadry Kościuszkowskiej.
Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
Film wywarł ogromne wrażenie na uczniach, dlatego też z chęcią przystąpili do omówienia lektury.


P.I.K.Foto
Plakat z filmu Dywizjon 303

Zawody sportowe dla uczniów


ze szkół gminy Nieporęt


18 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym odbyła się impreza sportowa z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zawody zostały rozegrane na boisku szkolnym oraz na boisku do piłki plażowej.

W grze orientacyjno - biegowej "Zdobądź flagę" uczestniczyły 4 szkoły - z Białobrzegów, Nieporętu, Józefowa oraz ze Stanisławowa Pierwszego.
Rozgrywki zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: klasy 0-III i klasy IV-VII.
W kategorii 0-III najwięcej flag udało się zdobyć uczniom ze szkoły w
Stanisławowie Pierwszym, drugie miejsce przypadło szkole z Białobrzegów, trzecie - Nieporętowi, a czwarte miejsce zajęła szkoła z Józefowa.

W kategorii klas IV-VII na podium stanęli kolejno reprezentanci ze szkół:
I miejsce - Białobrzegi
II miejsce - Stanisławów Pierwszy
III miejsce - Nieporęt
IV miejsce - Józefów

W rywalizacji klas VIII i oddziałów gimnazjalnych, które zmierzyły sie w dyscyplinie - piłka plażowa kolejne miejsca zajęli:
w kategorii dziewcząt
I miejsce - Wiktoria Zdrodowska i Katarzyna Grzech;
II miejsce -Aleksandra Lis i Katarzyna Wysokińska;
III miejsce - Gabriela Czapla i Natalia Robakowska;
IV miejsce - Klaudia Bartniczak i Joanna Pasik.

W kategorii chłopców
I miejsce - Karol Zaremba i Kamil Kosewski;
II miejsce Patryk Gwiazdowski i Mateusz Jaśkowski;
III miejsce Marcin Małecki i Błażej Dybek;
IV miejsce - Filip Kostro i Mateusz Panas, a miejsce
V - Dawid Zając i Patryk Drozd.
W najbliższym czasie odbędzie się kolejny etap zmagań między szkołami, tym razem w pływaniu.
Zapraszamy do udziału.


Anna Wenerska, nauczyciel wychowania fizycznego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Fotorelacja z zawodów sportowych dla uczniów z Gminy Nieporęt z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości


NARODOWE CZYTANIE


PRZEDWIOŚNIA


We wtorek, 11.09.2018 r w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Na wspólnej lekturze spotkali się:
Dyrekcja SP, nauczyciele i uczniowie.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przypomnienia historycznych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz prezentacji życia i twórczości literackiej Stefana Żeromskiego, do którego przylgnęło miano sumienia narodu polskiego.
Szkolną akcję Narodowego Czytania zainaugurowała p. Ewelina Ślifierska - nauczyciel j. polskiego.
Następnie fragmenty lektury prezentowała p .Anna Omelaniuk-nauczyciel biologii.
Organizatorzy dziękują nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w organizację ww. przedsięwzięcia i zachęcają do kontynuowania czytania na godzinach wychowawczych w klasach.


Ewelina Ślifierska
Foto
Narodowe czytanie Przedwiośnia

Foto
Narodowe czytanie Przedwiośnia

Foto
Narodowe czytanie Przedwiośnia
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!Dyrektor Szkoły, pani Agnieszka Stankiewicz, uroczyście powitała przybyłych na uroczystość gości: Starostę Powiatu Legionowskiego p. Roberta Wróbla, Wójta Gminy Nieporęt p. Sławomira, Macieja Mazura, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty p. Henrykę Galas, radnego gminy Nieporęt
p. Andrzeja Olechowskiego , proboszcza tutejszej parafii, księdza Tomasza Osiadacza oraz rodziców i uczniów
klas I-VIII i klas III gimnazjum
. Wyjątkowo ciepło zwróciła się do najmłodszych, czyli uczniów z oddziałów przedszkolnych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły.
Życzyła wszystkim sukcesów w nauce i wytrwałości w oczekiwaniu na przyszłe wakacje.


P.I.K.

Foto
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Foto
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Foto
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Foto
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Foto
Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!


Statystyka strony

Strona oglądana: 1472 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Piotr Kutra, data: 27.09.2018 r., godz. 15.37
Ostatnia aktualizacja:Piotr Kutra, data: 09.09.2019 r., godz. 20.54
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
09.09.2019 r., godz. 20.54Piotr KutraEdycja strony
10.01.2019 r., godz. 14.54Piotr KutraEdycja strony
10.01.2019 r., godz. 14.50Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 20.39Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 20.36Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 13.25Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 13.25Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 13.22Piotr KutraEdycja strony
04.11.2018 r., godz. 00.31Piotr KutraEdycja strony
04.11.2018 r., godz. 00.28Piotr KutraEdycja strony
31.10.2018 r., godz. 12.43Piotr KutraEdycja strony
31.10.2018 r., godz. 12.42Piotr KutraEdycja strony
31.10.2018 r., godz. 12.31Piotr KutraEdycja strony
31.10.2018 r., godz. 12.01Piotr KutraEdycja strony
19.10.2018 r., godz. 12.37Piotr KutraEdycja strony
18.10.2018 r., godz. 13.09Piotr KutraEdycja strony
18.10.2018 r., godz. 13.05Piotr KutraEdycja strony
14.10.2018 r., godz. 22.57Piotr KutraEdycja strony
14.10.2018 r., godz. 22.55Piotr KutraEdycja strony
12.10.2018 r., godz. 10.21Piotr KutraEdycja strony
12.10.2018 r., godz. 10.20Piotr KutraEdycja strony
12.10.2018 r., godz. 10.13Piotr KutraEdycja strony
12.10.2018 r., godz. 10.10Piotr KutraEdycja strony
27.09.2018 r., godz. 15.43Piotr KutraEdycja strony
27.09.2018 r., godz. 15.37Piotr KutraDodanie strony

Copyright

© 2010 Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Zawartość merytoryczna: Piotr Kutra, Iwona Kutra, Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: gim@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 marca 2010 r.