WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE 2017/2018

Wspomnienia z zielonej szkoły po WielkopolsceW dniach 13-14 czerwca 2018 r. uczniowie klas II a i III a pod opieką nauczycielek: Ewy Banachewicz i Aleksandry Podgórskiej oraz Pani Magdaleny Gontarek brali udział w dwudniowej wycieczce po Wielkopolsce.
Zwiedzali kolejno: Kruszwicę, Biskupin i Gniezno.
Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie.
Pierwszym przystankiem na historycznym szklaku była Kruszwica.
Dzieci zwiedziły Mysią Wieżę, odbyły także rejs statkiem po jeziorze Gopło.
W trakcie podróży zapoznały się z legendami związanymi z Kruszwicą:
„O królu Popielu”
„O Piaście Kołodzieju”
„O Białej Pani”
„O podziemnym przejściu”
Kolejnym przystankiem był Biskupin. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii, przenosząc się w przeszłość dzięki warsztatom: „Życie codzinne mieszkańców Biskupina”. Była to okazja do przyjrzenia się z bliska życiu ludzi epoki brązu. Młodzi podróżnicy mieli okazję posiedzieć przy prawdziwym palenisku , była też możliwość przemienienia prawdziwego ziarna w mąkę na autentycznym , kamiennym żarnie. Uczniowie mogli samodzielnie wyrobić ciasto na podpłomyki ,a potem ich skosztować. Przewodnicy przebrani w stroje z tamtejszej epoki pokazywali przeróżne narzędzia używane w codziennej pracy. Warto dodać, że wieczorem nasi milusińscy wzięli udział w dyskotece, a także w ognisku, przy którym śpiewano różne wakacyjne piosenki i posilano się pysznymi kiełbaskami.
Na trasie wycieczki pojawiły się też Bożejewiczki ,a w nich miasteczko jak
z dzikiego zachodu: Silverado City.
Oprowadzani przez kowboja, młodzi podróżnicy poznawali uroki życia mieszkańców Silverado. Uczestniczyli w pokazie rodeo, gdzie pięknie zaprezentowali się jeźdzcy na swoich koniach, jak również niezapomniany Człowiek – Pochodnia.
Wzięli udział w lekcji posługiwania się lassem. Kilkakrotnie oglądali scenki rozgrywające się na ich oczach m.in. z wysadzenia banku, czy wyborów szeryfa. Na terenie miasteczka posługiwano się dolarami, które wymieniano
w najprawdziwszym westernowym banku.
„Miasteczko Urwisów” - mniejsza wersja właściwego miasta, było rajem dla wszystkich urwisów. Można tam było do woli bawić się w rewolwerowców, brać udział w pościgach, napadach i pogoniach.
Ostatnim etapem podróży było Gniezno – pierwsza stolica Polski.
Dzieci zwiedziły Katedrę Gnieźnieńską, dowiedziały się kim był Święty Wojciech i co wspólnego z nim mają słynne Drzwi Gnieźnieńskie.
Wysłuchały też legendy związanej z tym miastem: „O Lechu, Czechu i Rusie”.
Wyjazd ten przybliżył wychowankom zagadnienia związane z początkami państwa polskiego i historię, a także uroki krajobrazowe Wielkopolski.
Ewa Banachewicz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Fotorelacja z zielonej szkoły po WielkopolsceSprawozdanie z zielonej szkoły


do krajów nadbałtyckichW dniach 14-19 maja 2018 r. wybrałem się na zieloną szkołę, aby dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy o krajach, do których zmierzaliśmy. Była to Litwa i Łotwa.
W dniu wyjazdu spotkaliśmy się przed szkołą o 5:30 i po spakowaniu bagaży wyjechaliśmy w stronę Litwy. W międzyczasie różne historie i wydarzenia opowiadała nam pani przewodnik, która również jechała z nami na wycieczkę.
Około godziny 14:00 dojechaliśmy do Druskiennik, gdzie czekała nas zabawa
w Aquaparku. Po zabawie udaliśmy się w dalszą drogę do Wilna, gdzie zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w naszym hotelu. Drugiego dnia naszej wycieczki z przewodnikiem zwiedzaliśmy Wilno. Najpierw obejrzeliśmy kościół
św. Piotra i Pawła na Antokolu, a potem pojechaliśmy zobaczyć cmentarz na Rossie, na którym znajduje się serce marszała Józefa Piłsudskiego. Następnie zwiedzaliśmy rynek, ratusz oraz stare miasto Wilna, a zwiedzanie odbywało się w formie „Gry Miejskiej”. Trzeciego dnia z samego rana ruszyliśmy w drogę do Rygi, gdzie po dojechaniu mieliśmy spotkanie z panią przewodniczką. Pokazywała nam różne kościoły, np. kościół św. Jakuba i kościół św. Piotra. Były one luterańskie. Po zwiedzaniu starówki odwiedziliśmy muzeum motoryzacji, gdzie oglądaliśmy stare samochody z czasów wojny, okresu międzywojennego, a nawet z wcześniejszego okresu. Wieczorem udaliśmy się do naszego hotelu. I to był koniec kolejnego dnia naszej wycieczki. W czwartym dniu wyprawy przejechaliśmy do Pałangi na Litwie, gdzie w dawnym pałacu rodu Tyszkiewiczów zwiedziliśmy muzeum bursztynów. Można tam było podziwiać różnego rodzaju i barw bursztyny i różne obrazy członków rodu tej rodziny. Po zwiedzaniu przejechaliśmy do Kłajpedy, gdzie mieliśmy wyżywienie i nocleg. Ostatniego dnia zielonej szkoły przepłynęliśmy promem na Mierzeję Kurońską w Kłajpedzie i zwiedzaliśmy ją z panią przewodnik, która opowiadała różne legendy dotyczące mierzei, jej mieszkańców oraz tamtejszych wierzeń. Udaliśmy się również do delfinarium znajdującego się na mierzei, gdzie podziwialiśmy różne sztuczki i popisy w wykonaniu delfinów oraz fok. Po powrocie
z mierzei czekała na nas obiadokolacja, po której zjedzeniu udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.
Na wycieczce bardzo mi się podobało. Uważam, że takie wycieczki są bardzo przydatne, ponieważ można zobaczyć i dowiedzieć się nowych rzeczy oraz poznać nowych przyjaciół. Moim ulubionym momentem wycieczki był występ delfinów
w delfinarium oraz zwiedzanie Wilna. Takie wycieczki polecam każdemu kto jest ciekawy świata, a towarzystwo jest jeszcze lepsze!!!

Poniżej refleksje moich kolegów i koleżanek.

"Zielona Szkoła podobała mi się, ponieważ było dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Spędziliśmy nasze ostatnie chwile w najlepszym gronie, ze świetną zabawą".
Uczeń III a

"Najbardziej podobało mi się w Wilnie, były tam dobre lody i zainteresowały mnie podziemia. Hotel też mi się bardzo podobał".
Uczeń VI a

"Było bardzo fajnie, podobało mi się delfinarium. Zintegrowaliśmy się, a wyjazd zostanie nam na długo w pamięci".
Uczennica II a

"Najbardziej podobał mi się pobyt w Rydze, gdzie mogliśmy obejrzeć wiele starych budowli i śliczny plac z kwiatami. Świetnie się bawiłam i będę długo wspominać ten wyjazd".
Uczennica III d

"Z tego wyjazdu najlepiej zapamiętałem czas wolny, spędzony nad morzem Bałtyckim. Chciałbym, żeby te chwile trwały wiecznie i na pewno będę tęsknić".

Uczeń III bKarol Zaremba II D.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Zielona szkoła - kraje nadbałtyckie 2018


Lekcja dobrych manier


na zamku w PułtuskuKuchnia i kultura jedzenia to ważny element polskiej historii i obyczajowości.
25 kwietnia klasy IIIa i IV b wraz z nauczycielkami: Ewą Banachewicz, Anetą Gąsowską –Jastrzębską i Edytą Jończyk zwiedziły zamek w Pułtusku.
Oprócz spaceru z przewodnikiem po zamkowych komnatach, dzieci wzięły również udział w zajęciach pt. „Gawęda o zachowaniu się przy stole”.
Lekcję w bardzo ciekawy i nietuzinkowy sposób poprowadził sam Mistrz Kelnerstwa.
Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak należy: zachowywać się w restauracji, spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Pogłębili także swą wiedzę w temacie nakrywania do stołu oraz jedzenia trudnych potraw. Część teoretyczną uwieńczył uroczysty obiad w zamkowej restauracji przy asyście rzeszy kelnerów. Historyczne, bogate wnętrza dodatkowo wprowadzały przybyłych w podniosły nastrój i przypominały o tym, że znajdują się oni w niezwykłym miejscu, bo liczącym sobie aż kilkaset lat.Aneta Gąsowska –Jastrzębska, Ewa Banachewicz.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Lekcja dobrych manier na zamku w Pułtusku.


Wystąpiliśmy jako gość specjalny podczas


Festiwalu Piosenki w Legionowie


26 kwietnia uczennice klasy IIIa: Laura Gerej, Amelia Skoczek i Nikol Wenerska wraz z nauczycielką Ewą Banachewicz wystąpiły w legionowskim ratuszu podczas Festiwalu Piosenki „Zdrowy Przedszkolak”, objętym patronatem Prezydenta Miasta.
Wychowawczyni klasy trzeciej przyjęła zaproszenie od organizatora festiwalu – przedszkola „Wesołe sówki” i zaprezentowała gościnnie ze swoimi uczennicami dwie piosenki, na rozpoczęcie, a także na zakończenie festiwalu.
Była to doskonała okazja do promowania naszej szkoły w powiecie legionowskim jak również rozwijania uzdolnień muzycznych młodych artystek.
Dodać należy, że w podziękowaniu za nasz udział w imprezie, szkoła otrzymała z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta - Pana Piotra Zadrożnego dyplom oraz walizkę pełną instrumentów muzycznych.

Ewa Banachewicz.
MATCZYNA NIEDZIELA 27 MAJA


ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY DO STANISŁAWOWA PIERWSZEGO!


Ks. proboszcz Tomasz OsiadaczZapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Foto
Matczyna niedziela 2018


Matczyna Niedziela.

ZAPRASZAMY


NA SPEKTAKL CHARYTATYWNY


Dyrekcja, Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne SP w Stanisławowie Pierwszym serdecznie zapraszają Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich chętnych na spektakl kabaretowy przeznaczony dla widzów dorosłych„Demakijaż II, czyli nie dajmy się wydoić”,który będzie można obejrzeć

11 kwietnia o godzinie 18.00

w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo.Cena biletu 30 zł.
Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów przekazane zostaną na konto rodziny
naszej szkoły, która odbudowuje swój spalony dom.

Bilety można kupić u Kamili Martuszewicz-Sikorskiej (opiekuna Samorządu Szkolnego), Beaty Szott (wychowawcy klasy 5a), a także u pedagoga szkolnego Pani Renaty Wróbel.

REZERWACJA BILETÓW: tel. 501 062 948
Foto
ZAPROSZENIE NA SPEKTAKL CHARYTATYWNY.
Beata SzottZAPROSZENIE NA SPEKTAKL CHARYTATYWNY.
ZAPRASZAMYNA DZIEŃ OTWARTY


Fotorelacja: z DNIA OTWARTEGO SZKOŁY 06 MARCA 2018 r.

Fotorelacja: z DNIA OTWARTEGO SZKOŁY 06 MARCA 2018 r.

Foto
Zaproszenie na dzień otwarty 06 marca 2018r.
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ OTWARTY.
Foto
Zaproszenie na dzień otwarty 06 marca 2018r.
ZAPROSZENIE DO KLAS SPORTOWYCH.Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

w szkole w Stanisławowie Pierwszym


1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to dzień poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Żołnierze Wyklęci to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński. Uzasadnienie dołączone do projektu ustawy głosiło, że ustanowienie święta: „jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata”.
Z inicjatywy pani Marzeny Muda , nauczycielki historii, oraz pani Iwony Kutra , nauczycielki języka polskiego, 1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta prelekcja poświęcona Żołnierzom Wyklętym, którą przeprowadził pan Artur Bojarski z Muzeum Historycznego w Legionowie. Nasz gość został powitany przez panią wicedyrektor Lidię Kowalczyk .
W apelu uczestniczyły klasy IV-VII szkoły podstawowej i wszystkie klasy gimnazjalne. Uczniowie mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi drugiej konspiracji na północnym Mazowszu. Była ona w okresie okupacji radzieckiej. Pan Bojarski opowiadał o przebiegu niektórych bitew na północy naszego województwa (na przykład w Mławie czy okolicach Pułtuska) oraz opisywał działania ruchów partyzanckich. W swojej prezentacji wspomniał o dwóch ważnych, choć mało znanych postaciach. „Chciałbym, żeby pamięć o tych osobach pozostała i nie zniknęła”- tak mówił. Pierwszym mężczyzną, o którym opowiadał: pan Artur, był Henryk Zwaliński . Zasłynął tym, że przygotował zasadzkę na UB-eków, milicjantów i PPR-owców pod Lubielem. Zwaliński związany był także z legendarną grupą partyzancką braci Kmiołków. Pan Henryk należał również do Grupy Operacyjnej Armii Krajowej (GOAK) działającej w latach 1947 – 1948 na terenie miasta i powiatu Pułtusk. Pan Artur pokazał nam również fotografię i opowiedział szczegółowo Jego ciekawą historię. Drugą ważną postacią, o której mówił pan Bojarski, był Marian Krawieczyński . W wieku 16 lat Krawieczyński z trzema kolegami założył tajną organizację „Przyszłość Polski”. Był człowiekiem, który nie myślał o sobie, lecz o kraju i o swojej rodzinie. Za wszelką cenę chciał pomagać ludziom, by było im lepiej. Został aresztowany i trafił do więzienia w Jaworznie.. Jeszcze wiele lat po wyjściu z więzienia Marian Krawieczyński (i jego rodzina) poddawany był inwigilacji. Nie poddał się jednak, walczył o siebie i rodzinę. Pan Bojarski pokazał nam niezłomną postawę godną naśladowania.
W scenografii przygotowanej przez panią Iwonę Bartosiewicz , nauczycielkę plastyki, uczniowie mogli również poczuć klimat tamtych dni. To była wzruszająca i ciekawa lekcja historii.

Julia Kutra uczennica III a gimnazjum
.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


Pierwszy bal karnawałowy szkoły podstawowej9 lutego hucznie bawiono się podczas zorganizowanego po raz pierwszy w naszej szkole balu karnawałowego. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać przeróżne postacie z bajek i baśni. Taneczne pląsy na parkiecie zapoczątkowali uczniowie klas 0-III.
Niezastąpionymi wodzirejkami okazały się wszystkie wychowawczynie klas młodszych na czele z prowadzącą zabawę - Panią Izą Madej. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych konkursach i zabawach tanecznych i nie było czasu na nudę. Impreza nie mogłaby się odbyć bez Pana Tomka Kowalczyka, który zapewnił oprawę muzyczną i techniczną oraz zadbał o specjalne oświetlenie.
W późniejszych godzinach, na pięknie udekorowaną aulę wkroczyli uczniowie klas IV-VII. Oni również miło spędzili czas, biorąc udział w ciekawych zabawach przygotowanych przez prowadzącego dyskotekę. Ponadto wykazali się niemałą znajomością tańców nowoczesnych. Mieli też wyjątkową możliwość poczuć się jak prawdziwi didżeje i stanąć za konsolą mikserską. Wszyscy uczestnicy imprezy wykazali się ponadto niezwykłą pomysłowością i wyobraźnią w doborze strojów karnawałowych. Atmosfera dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.

Ewa banachewicz. .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Bal karnawałowy szkoły podstawowej.


Jak powstaje krówka, czyli wizyta w Milanówku
Na początku stycznia klasy 2a i 3a wraz z wychowawczyniami: Ewą Banachewicz i Aleksandrą Podgórską zwiedziły fabrykę, w której produkowane są mleczne cukierki, tzw. „krówki”. Produkcja odbywa się w kameralnych warunkach, według receptury z 1921 roku. Dzieci mogły nie tylko poczuć specyficzny, mleczny zapach unoszący się w pomieszczeniach, ale również posmakować przepysznych, jeszcze ciepłych cukierków. Uczniowie dowiedzieli się z jakich produktów i przy pomocy jakich nowoczesnych urządzeń powstaje słynna „krówka”. Mieli możliwość zaobserwowania każdego etapu produkcji, a nawet podejrzeć pracę pań, które ręcznie zawijają cukierki w opakowania. Ponadto wzięli udział w warsztatach plastycznych i sami mogli zaprojektować papierek na krówkę oraz spróbować samodzielnie opakować taki cukierek.
Na koniec, każdy z uczestników zajęć otrzymał słodki prezent – woreczek krówek na pamiątkę. Niewątpliwie był to bardzo kaloryczny i smakowity dzień dla naszych milusińskich, ale przecież dzieciństwo powinno mieć słodki smak. Dziękujemy Pani Ewelinie Wodzyńskiej, jednej z zaprzyjaźnionych mam, która wsparła wychowawczynie swoją pomocą w czasie wycieczki.

Ewa banachewicz. .

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Jak powstaje krówka, czyli wizyta w Milanówku.


BAL GIMNAZJALNY 2018


"Ważne są tylko te dni, których nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy".

Słowa Marka Grechuty towarzyszyły naszym trzecioklasistom do drugiego lutego. I nadszedł ten dzień. W przepięknej scenerii sali bankietowej "Mario" w Zegrzu Południowym, najstarsi uczniowie szkoły uczestniczyli w balu gimnazjalnym.
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Agnieszka Stankiewicz, witając młodzież, nauczycieli i rodziców, którzy przybyli obejrzeć taniec przygotowany pod kierunkiem pani Barbary Jankowskiej. Życzyła wszystkim udanej zabawy, a słowami: "Poloneza czas zacząć", dała znak rozpoczęcia balu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

P.I.K.BAL GIMNAZJALNY 2018

Lekcja historii


13 listopada w murach naszej szkoły odbyła się


uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .
W żywej lekcji historii, przygotowanej przez nauczycielkę historii, panią Marzenę Muda, wystąpili uczniowie klasy III a gimnazjum. W nastrój zadumy wprowadził wszystkich zgromadzonych chór szkolny, który pod kierunkiem pani Barbary Jankowskiej wykonał przepiękne pieśni patriotyczne.
Artystom i nauczycielom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu.

P.I.K.
Fotorelacja: 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Apel Samorządu Uczniowskiego


17 października 2017 r. w naszej szkole odbył się apel, w trakcie którego po raz pierwszy zaprezentował się Samorząd Uczniowski.
Wybory do SU odbyły się dnia 27 września 2017 r. W wyborach udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły i spośród czterech kandydatów wybrali nastepujący skład SU:
przewodnicząca – Martyna Sobiech, klasa 3d gimnazjum;
vice-przewodnicząca ds. gimnazjum – Joanna Bancyrek, klasa 3a gimnazjum;
vice-przewodniczący ds. szkoły podstawowej – Franciszek Wójcik, klasa 7a SP.

W trakcie apelu został przedstawiony skład samorządu oraz plany na najbliższą przyszłość, a także rozdane nagrody z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych oraz z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

W konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nagrodzone następujące klasy:
Szkoła Podstawowa:

1. miejsce – Rosja – klasa 5a (wychowawca mgr Malwina Wilk)
2. miejsce – Grecja – klasa 6a (wychowawca mgr Małgorzata Borek)
3. miejsce – Szwecja – klasa 7a (wychowawca mgr Grzegorz Borek)
wyróżnienie – Portugalia i Irlandia – odpowiednio klasy 4a i 4b (mgr. Tomasz Ratajczak i mgr Aneta Gąsowska- Jastrzębska

Gimnazjum:
1. miejsce – Francja - klasa 3a (wychowawca mgr Iwona Kutra);
2. miejsce – Hiszpania – klasa 3d (wychowawca mgr Maria Rębelska)
3. miejsce – Holandia – klasa 2a (wychowawca mgr Ilona Kaznowska)
wyróżnienie – Włochy – klasa 3c (wychowawca mgr Kamila Martuszewicz-Sikorska)
Wszystkim uczniom i wychowawcom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie stoisk oraz za wspólną zabawę.

4 października to okazja do świętowania Światowego Dnia Zwierząt. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zbierali karmę oraz koce i ręczniki dla schroniska zwierząt w Józefowie. Udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilo karmy mokrej i suchej oraz ręczniki i koce, a nawet smycze i obroże. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Ponadto z tej okazji w szkole odbył się konkurs plastyczno-fotograficzny „Mój pupil”. W konkursie nagrody zdobyli:

Kategoria praca plastyczna
1. miejsce – Emil Mocur (3a SP) oraz Hania Wójcik (3a SP)
2. miejsce – Wiktoria Kania (4b SP)
3. miejsce – Veronica Grams (2a SP)
Wyróznieni zostali Michał Filipowicz (1b SP) oraz Michał Krawczyk (2b gimn.)

Kategoria fotografia:
1. miejsce - Łucja Mańk (4a SP)
2. miejsce – Amelia Baryga (2a gimn.)
3. miejsce Marta Nowak (2a SP)
Zwycięzcom gratulujemy.


Oprócz konkursu i zbiórki karmy dla zwierząt przy okazji apelu Samorządu Uczniowskiego, uczennice klasy 3b Maja Wolska oraz Polina Kravczenko, przygotowane przez panią Jolantę Mazur, opowiedziały całej szkole o roli zwierząt w naszym życiu. Na zakończenie uczniowie naszej szkoły poznali Miśka – adoptowanego psa ze schroniska oraz jego opiekunkę, która opowiedziała nam jego historię i zachęciła do współpracy ze schroniskiem.
Całą akcję koordynowały pani Wanda Hermaniuk oraz Kamila Martuszewicz Sikorska.


Foto
Laureaci konkursów szkolnych.

Foto
Laureaci konkursów szkolnych.

Foto
Laureaci konkursów szkolnych.

Foto
Laureaci konkursów szkolnych.

Foto
Maja i Polina.

Foto
Maja i Polina.

Foto
Maja i Polina.

Foto
Misiek oraz jego opiekunka.


Kamila Martuszewicz-Sikorska.

„Idźmy naprzód z nadzieją”


16 października to dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża.


Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym odbyła się przepiękna uroczystość, podczas której uczniowie przypomnieli kilka scen z życia tego wielkiego Polaka. Opowiadali o jego dzieciństwie, młodości, powołaniu, a także miłości do gór i do drugiego człowieka.
Młodzież wspomniała dzień 16 października 1978 r., kiedy to nad Kaplicą w Watykanie niebo pokryły obłoki białego dymu. To wtedy – 27 lat temu – Polak, kardynał Karol Wojtyła, został papieżem i przybrał imię Jana Pawła II.
Całej uroczystości towarzyszył podniosły nastrój. Pieśni śpiewane przez chór szkolny, przygotowany przez nauczycielkę muzyki – p. Barbarę Jankowską, wprowadziły wszystkich w zadumę. Nie zbrakło również ulubionej pieśni papieża – „Barki”.
Uroczystość podsumował ks. Marcin Wojtczak, który zacytował słowa papieża: „Idźmy naprzód z nadzieją”, które to słowa są hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego. Podkreślił, że mają one ogromną moc i to tylko od nas zależy, czy zechcemy odważnie kroczyć przed siebie po drodze, którą mamy wyznaczoną.
Niech miłość i nadzieja trwa w każdej chwili tej wędrówki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

P.I.K./B.J.Fotorelacja: „Idźmy naprzód z nadzieją” - XVII Dzień Papieski.Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowania klas pierwszych


Dnia 13 października 2017 roku o godz. 13.00 w auli Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym odbyła się

uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II gimnazjalnych i klasy IV szkoły podstawowej przygotowali humorystyczne przedstawienie obrazujące ciężką pracę nauczycieli oraz odczytali list z życzeniami dla całego grona pedagogicznego. Występ uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły, pani Agnieszki Stankiewicz, w którym podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Pani Dyrektor złożyła również życzenia przedstawicielom instytucji współpracujących z placówką m.in. Urzędowi Gminy, który reprezentował tego dnia sam wójt gminy Nieporęt Maciej Mazur.
Po zakończeniu części oficjalnej (wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu Polski, przemówieniu dyrektora szkoły oraz wójta gminy Nieporęt) odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez młodzież z kl. II gimnazjalnych oraz z kl. IV szkoły podstawowej. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. Uczniowie złożyli przysięgę na kodeks ucznia, a następnie Pani dyrektor Agnieszka Stankiewicz, pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia, poprzez dotknięcie jego lewego ramienia dużą kredką, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia oraz skromny upominek. Rodzice uczniów klas pierwszych włączyli się w przygotowanie uroczystości składając uroczyste przyrzeczenie.
Na koniec akademii uczniowie z piosenką na ustach „Maszerują już pierwszaki” rozeszli się do swojej klasy, w której rodzice uczniów przygotowali swoim dzieciom i nauczycielom skromny poczęstunek.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych przebiegły w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ewelina Ślifierska
Fotorelacja: Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie uczniów klas pierwszych.Europejski Dzień Języków Obcych


2 października w naszej szkole hucznie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.


Z tej okazji na auli królowały przepiękne stoiska prezentujące najważniejsze informacje o kulturze, geografii i językach wybranych krajów europejskich przygotowane przez starsze klasy. Na niektórych stoiskach można było nawet spróbować potrawy regionalne.
Na stoiskach czekały również zadania do wykonania dla każdej z klas. Jedne bardzo łatwe, inne wymagały wiedzy, ale wszyscy świetnie się przy nich bawili. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Kamila Martuszewicz-Sikorska.
Fotorelacja z Europejskiego Dnia Języków Obcych.


Dzień Demokracji


W dniu 15 września 2017 r. w naszej szkole


odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Demokracji. Uczniowie klasy 3b gimnazjum, pod czujnym okiem nauczycielki WOS i historii pani mgr Anety Gąsowskiej-Jastrzębskiej, przygotowali prezentację przybliżającą uczniom naszej szkoły zasady oraz historię demokracji. Ponadto uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega działalność samorządu uczniowskiego.
W tym czasie klasy 1-3 dowiedziały się, jakie są symbole narodowe Polski, a następnie wspólnie przygotowały prace plastyczne na ich temat. Prace można obejrzeć w holu naszej szkoły.

Kamila Martuszewicz-SikorskaFoto
Dzień Demokracji

Foto
Dzień Demokracji

Foto
Dzień Demokracji

Foto
Dzień Demokracji

Foto
Dzień DemokracjiDzień Marzyciela


Dnia 8 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Marzyciela. Był to doskonały czas na refleksję na temat własnych marzeń. Marzenie jest piękną zdolnością każdego człowieka, a zwłaszcza dzieci, które tego dnia puściły wodze fantazji. Warto było poświęcić choć chwilę na to, aby przenieść się w krainę swojej wyobraźni. Wynikiem tego było drzewko zapełnione przez marzenia dzieci. Całe wydarzenie bardzo podekscytowało uczniów naszej szkoły. Z każdą chwilą marzeń na drzewie przybywało.

Izabela Madej
Fotorelacja z Dnia Marzyciela.Sprzątanie świata


„ Nie ma śmieci – są surowce”


Akcja „Sprzątanie Świata” to nazwa międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem jest przede wszystkim wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy w 1989 r. 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w sprzątaniu terenów portu.
W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce”. W dniu 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.
Dzieci i młodzież wyposażona w rękawiczki z dużym entuzjazmem zbierała puszki, butelki
i inne śmieci, których niestety w lasach i przy drogach jest bardzo dużo. Aktywnie uczniów wspomagali również nauczyciele, którzy razem ze swoimi podopiecznymi wypełniali kolejne worki śmieciami.

Anna Omelaniuk
Fotorelacja z akcji „Sprzątanie Świata”.


Koncert Niepodległości „Westerplatte”


1 września 2017 r. o godz. 19.00 w Gdańsku odbył się II Koncert Niepodległości „Westerplatte”.

W koncercie tym wzięły udział uczennice gimnazjum – Martyna Ordak z klasy IIa i Julia Kutra z klasy III a, które wraz z chórem III WADH „Szachraj” zaśpiewały pieśni patriotyczne.

Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielkę muzyki, p. Barbarę Jankowską.

Więcej informacji na stronie: www.koncertniepodleglosci.pl

P.I.K.Foto
Koncert Niepodległości „Westerplatte”

Foto
Koncert Niepodległości „Westerplatte”

Foto
Koncert Niepodległości „Westerplatte”
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


FotorelacjaFotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
Statystyka strony

Strona oglądana: 2341 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Piotr Kutra, data: 14.10.2017 r., godz. 20.18
Ostatnia aktualizacja:Piotr Kutra, data: 27.09.2018 r., godz. 15.33
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
27.09.2018 r., godz. 15.33Piotr KutraEdycja strony
27.09.2018 r., godz. 15.17Piotr KutraEdycja strony
26.03.2018 r., godz. 19.15Piotr KutraEdycja strony
26.03.2018 r., godz. 19.14Piotr KutraEdycja strony
26.03.2018 r., godz. 19.12Piotr KutraEdycja strony
26.03.2018 r., godz. 13.48Piotr KutraEdycja strony
02.03.2018 r., godz. 11.44Piotr KutraEdycja strony
02.03.2018 r., godz. 11.36Piotr KutraEdycja strony
07.02.2018 r., godz. 23.02Piotr KutraEdycja strony
20.11.2017 r., godz. 00.25Piotr KutraEdycja strony
27.10.2017 r., godz. 01.13Piotr KutraEdycja strony
20.10.2017 r., godz. 13.21Piotr KutraEdycja strony
14.10.2017 r., godz. 20.35Piotr KutraEdycja strony
14.10.2017 r., godz. 20.31Piotr KutraEdycja strony
14.10.2017 r., godz. 20.30Piotr KutraZmiana kolejności podlinków
14.10.2017 r., godz. 20.30Piotr KutraEdycja strony
14.10.2017 r., godz. 20.29Piotr KutraZmiana kolejności podlinków
14.10.2017 r., godz. 20.18Piotr KutraDodanie strony

Copyright

© 2010 Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Zawartość merytoryczna: Piotr Kutra, Iwona Kutra, Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: gim@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 marca 2010 r.