NASZE SUKCESY

ROK SZKOLNY 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego klas VIII


i klas gimnazjalnychKolejny rok nauki za nami. Szczególnie ważny dla tych, którzy stali sie ostatnimi absolwentami gimnazjum i pierwszymi absolwentami szkoły podstawowej po reformie oświaty. Życzymy im, by dostali sie do wymarzonych szkół średnich.
A teraz kilka słów podsumowania.

Nagrody Wójta Gminy Nieporęt otrzymali:

Natalia Dąbkowska z klasy III c i Oliwia Gietka z klasy III a - najlepsze absolwentki gimnazjum (najwyższa średnia z przedmiotów);

Brygida Kowalska, Konrad Girczyc z klasy III b i Edyta Walczyk z klasy III a - osiągnęli najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym;

Gabriela Czapla z klasy III d - najlepszy sportowiec gimnazjum;

Jan Kutra z klasy VIII a - najlepszy absolwent szkoły podstawowej (najwyższa średnia z przedmiotów);

Olga Bobrowicz z klasy VIII a - osiągnęła najwyższy wynik na egzaminie ósmoklasisty;

Kinga Rembelska z klasy VIII b - najlepszy sportowiec szkoły podstawowej.

Wszystkim nagrodzonym, z rąk Wójta i Dyrekcji Szkoły, serdecznie gratulujemy. Życzymy udanych wakacji absolwentom gimnazjum i uczniom szkoły podstawowej.
Do zobaczenia we wrześniu.Zespół redakcyjnyZapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez p. Tomasza Ratajczaka.
Aleksander Wikarski


laureatem konkursu plastycznegoMiło jest nam poinformować, że Aleksander Wikarski, uczeń klasy II a szkoły podstawowej, został uhonorowany III nagrodą w kategorii klas I - II w konkursie plastycznym pt. "Mój WF - zabawa, zdrowie i bezpieczeństwo" organizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy.
Konkurs był zorganizowany w ramach działań na rzecz wykorzystywania różnorodnych form artystycznego przekazu w upowszechnianiu problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka w środowisku pracy i nauki. Miał on na celu kształtowanie w dzieciach nawyków regularnego uprawiania sportu, popularyzację aktywności fizycznej jako elementu profilaktyki urazów, podniesienie świadomości dotyczącej wpływu regularnych zajęć fizycznych na kondycję psychofizyczną uczniów.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było przedstawienie ww. zagadnień w formie plastycznej na papierze w formacie A3.
W konkursie wzięło udział 26 placówek z całej Polski. Praca Alka została wybrana spośród 83 prac plastycznych.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 czerwca w siedzibie CIOP - BIP w Warszawie.
Gratulacje!Edyta Jończyk.

Foto
Aleksander Wikarski - laureat konkursu plastycznego.MARTYNA ORDAK


- WZOREM OSOBOWYM7 czerwca 2019 r. w Gmachu Senatu RP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, zorganizowanego pod patronatem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL. Wśród znakomitych gości znaleźli się: senator Kazimierz Wiatr, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i sekretarz Komitetu ds. Pożytku Publicznego - Wojciech Kaczmarczyk oraz przedstawiciele Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Wydziału Pedagogicznego KUL-u na czele z prof. dr hab. Krystyną Chałas.
Uroczystość rozpoczęła się od przesłania skierowanego do młodzieży i nauczycieli, które wygłosił senator Kazimierz Wiatr. Podkreślił ogromną rolę, jaką pełnią w wychowaniu młodego człowieka prawda, autentyczność i "wrażliwość na właściwą hierarchię wartości". Podziękował również nauczycielom za pokazanie światu "perełek" - młodych ludzi - wzorów pełnych ciepła, miłości i otwartości na drugiego człowieka.
Konkurs skierowany był do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, których zadaniem było napisanie biografii ucznia, którzy poprzez realizację swoich marzeń, pasji, postawę oraz podejmowane inicjatywy w środowisku szkolnym i lokalnym stanowili wzór godny naśladowania.
Spośród wielu prac konkursowych nadesłanych z różnych regionów Polski jury zakwalifikowało do druku 18 biografii młodych ludzi. Wśród grona wybranych znalazła się również biografia MARTYNY ORDAK, uczennicy klasy III a z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Praca została opublikowana w książce pod red. Krystyny Chałas „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”. Autorka biografii, pani Iwona Kutra - nauczycielka języka polskiego, przedstawiła najważniejsze okresy z życia Martyny. Zwróciła uwagę na jej niezwykłą osobowość, wytrwałość w rozwijaniu swoich pasji, którymi są śpiew i gra na gitarze. Zwróciła uwagę na jej działalność w scholi, sumienność i pracę na rzecz potrzebujących.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem książek będących świadectwem pięknego życia i wzorem dla młodych ludzi oraz statuetek, które zobowiązują, ale także mobilizują do podejmowania nowych wyzwań.
Zwieńczeniem gali był występ Martyny, która, jako jedyna wykazała się odwagą spośród innych wzorów, i zaśpiewała piosenkę "Złudzenia".
Warto jeszcze wspomnieć, że Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym doczekało się TRZECH WZORÓW OSOBOWYCH. Pierwszym była Lena Grobel, drugim - Julia Kutra i trzecim została Martyna Ordak.


P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Fotorelacja z Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowaniaNa stronie www.senat.gov.pl

W Senacie wręczono nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowania
LAUREATKA


XIII Powiatowego Konkursu BiologicznegoW dniu 8 marca 2019. odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Legionowie pod patronatem Prezydenta miasta Legionowo.
W konkursie wzięło czworo uczniów z naszej szkoły: Oliwia Gietka, Michalina Bączek, Paulina Straube i Natalia Dąbkowska.
Laureatką konkursu została Oliwia Gietka z klasy III a gimnazjum.
Finalistką konkursu została Natalia Dąbkowska z klasy III c gimnazjum.
Rozdanie nagród odbyło się 25 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie.

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.Foto
Oliwia


Foto
Nataliai>

Anna Omelaniuk

nauczycielka biologii i przyrody


Sukces w konkursie literackim


Edyty WalczykMiło jest nam poinformować, że Edyta Walczyk, uczennica klasy 3 a gimnazjum, została laureatką III Międzynarodowego V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Hubal".
Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie pracy w dowolnej formie - poetyckiej lub prozatorskiej - inspirowanej biografią mjr. Henryka Dobrzańskiego pseud. "Hubal". Edytka stworzyła przepiękną pracę pt. "Droga Ojczyzno", będącą namiastką listu przepełnionego pokojem, szczęściem i miłością płynącą z głębi serca. Niewątpliwe jury zauroczone było również stylem i bogactwem słownictwa, jakie zostało użyte do stworzenia listu, bo został wybrany spośród 361 prac konkursowych. Nad merytoryczną stroną pracy czuwała pani Iwona Kutra, nauczycielka języka polskiego.
Dodajmy również, że projekt skierowany był dla czterech kategorii wiekowych: szkoła podstawowa 6–9 lat, szkoła podstawowa 10–13 lat, szkoła podstawowa klasy VII – VIII i gimnazjum 14–16 lat.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: poseł na Sejm Pani Urszula Pasławska, Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak, Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki, Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Marek Nowacki, Starosta Olsztyński Pan Andrzej Abako, Burmistrz Miasta Biskupiec Pan Kamil Kozłowski, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Fundacja dla Rodaka.
Ze względu na trwający w kwietniu strajk nauczycieli gala wręczenia nagród, niestety, nie odbyła się w siedzibie organizatora, dlatego też nagrody przesłano do szkół. Wręczenie pucharu i dyplomu Edycie nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas gimnazjalnych.P.I.K.

Foto
Laureatka Edyta Walczyk


Dyplom laureatki.

Foto
Gratulacje!


Podziękowanie dla nauczyciela.


Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego


w Lekkiej AtletyceLegionowo 13. 05. 2019r.Pragniemy donieść o bardzo dobrym występie naszej młodzieży na Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce.
13 maja bieżącego roku na Stadionie w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w lekkoatletyce szkół gimnazjalnych oraz podstawowych z klas 7-8.
Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się na tych mistrzostwach, zajmując następujące miejsca w poszczególnych dyscyplinach indywidualnych i sztafetowych.

Pierwsze miejsca zajęli:

Bartłomiej Smolarczyk - bieg 400m
Szymon Pacek - skok wzwyż
Oliwia Murzyńska - skok wzwyż
Livia Jachacy - 400m
Maja Janeczko - 800m
Natalia Robakowska - skok wzwyż
Paulina Aniołkowska - pchnięcie kulą

Sztafeta 4x100m w składzie ( Gabriela Czapla, Livia Jachacy, Maja Janeczko, Natalia Robakowska ).

Drugie miejsce zajęli:

Dominik Kawka - 800m
Patryk Gwiazdowski - skok wzwyż
Gabriela Czapla - 200m

Sztafeta 4x100m w składzie ( Krzysztof Krawczyk, Sebastian Powała, Dominik Kawka, Ignacy Zalewski )

Trzecie miejsca zajęli:

Sylwia Nowak - pchnięcie kulą
Krzysztof Krawczyk - 1500m

Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za ich wysiłek.
nauczyciel wychowania fizycznego.

Przemysław Źródło.

Foto
Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce


Foto
Mistrzostwach Powiatu w LekkoatletyceGabriela Czapla


reprezentantką Polski
na Mistrzostwach Europy i Świata.
Dnia 30 marca odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO w Szczecinie, na których zdobyłam Vice-mistrzostwo Polski w kategorii disco dance freestyle 16+, tym samym zostałam przyłączona do kadry narodowej reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.


Gabriela Czapla

Foto
Gabriela Czapla reprezentantką Polski na mistrzostwach Europy i Świata

Foto
Gabriela Czapla reprezentantką Polski na mistrzostwach Europy i Świata

Foto
Gabriela Czapla reprezentantką Polski na mistrzostwach Europy i Świata

Foto
Gabriela Czapla reprezentantką Polski na mistrzostwach Europy i ŚwiataAleksy Kostro


zwycięzcą powiatowych eliminacji konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka!19 marca w MOK w Legionowie odbyły się powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.
Uczeń klasy 4b - Aleksy Kostro zakwalifikował się do finału konkursu, który odbędzie się w kwietniu.
Dodać należy, że wcześniej chłopiec przeszedł eliminacje szkolne i gminne.
Sukces naszego ucznia jest tym większy, iż jednocześnie będzie on reprezentantem powiatu legionowskiego w swojej kategorii wiekowej.
Wspaniałemu Aleksemu gratulujemy i życzymy sukcesu w potyczce finałowej.Ewa Banachewicz.


Foto
Aleksy Kostro zwycięzca powiatowych eliminacji konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka!Podwójne Mistrzostwo Szkoły Podstawowej


w Stanisławowie Pierwszym w piłce siatkowejW dniach 04-05 bm. Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym gościła uczestników Mistrzostw Gminy Nieporęt w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - kategoria młodzież. Turnieje rozegrano systemem "każdy z każdym". Wręczenia pucharów i dyplomów ufundowanych przez gminę Nieporęt dokonała Pani Bogusława Tomasik Przewodnicząca Rady Gminy Nieporęt oraz Pani Lidia Kowalczyk Z-ca Dyrektora Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym.
Klasyfikacja dziewcząt:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym,
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Białobrzegach,
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nieporęcie.

Klasyfikacja chłopców:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Stanisławowie Pierwszym,
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Józefowie,
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Nieporęcie.

Dziewczęta oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym będą reprezentować gminę Nieporęt w mistrzostwach powiatu legionowskiego.
Organizatorem siatkarskich zwodów był Dariusz Pieśniak nauczyciel wychowania fizycznego.


Dariusz Pieśniak
Foto
Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

Foto
Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

I Miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej


Dziewcząt i Chłopców


W dniu 6 grudnia br. dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym zwyciężyli w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o puchar Wójta Gminy Jabłonna rozgrywanym w Szkole Podstawowej w Jabłonnie.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Natalia Robakowska,
Aleksandra Lis,
Kinga Rembelska,
Wiktoria Zdrdowska,
Gabriela Czapla,
Katarzyna Wysokińska,
Klaudia Bartniczak (libero),

oraz uczniowie:

Karol Zaremba,
Szymon Pacek,
Kamil Kosewski,
Patryk Makowski,
Mateusz Jaśkowski,
Patryk Gwiazdowski
Grzegorz Jędrzejczyk (libero)

oraz trener Dariusz Pieśniak


Dariusz Pieśniak


Oto zwycięskie drużyny:

Foto
I Miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej
PODZIĘKOWANIE DLA NASZEJ SZKOŁY


Dzieci i młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców przygotowała upominki świąteczne dla dzieci z chorobą nowotworową, które znajdują się pod opieką Kliniki Onkologii i Radioterapii Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.


Dyrektor Agnieszka Stankiewicz

Oto podziękowanie:

Foto
PODZIĘKOWANIE DLA NASZEJ SZKOŁY
Martyna Ordak - najlepsza recytatorka


w województwie mazowieckim


W październiku 2018 r. uczennica naszej szkoły wzięła udział w XVI Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety, deklamując wiersze Stanisława Grochowiaka ("Robotnice" oraz "0 - 1945"). Została wyróżniona spośród 168 uczestników z terenu Mazowsza i wybrana do kolejnego etapu, w którym stała się laureatką w kategorii wiekowej 14-16 lat. Podczas uroczystego Wieczoru Laureatów, który odbył się 30 listopada 2018 r. w sali imprez Domu Kultury "Kolorowa" w Warszawie, Martynie przyznano I miejsce.
Serdecznie gratulujemy uczennicy III a gimnazjum i życzymy dalszych sukcesów.


P.I.K.


Zdjęcia otrzymane dzięki uprzejmości rodziny.

Foto
Martyna Ordak - najlepsza recytatorka w województwie mazowieckim

Foto
Martyna Ordak - najlepsza recytatorka w województwie mazowieckim

Foto
Martyna Ordak - najlepsza recytatorka w województwie mazowieckim
Motorowodne Mistrzostwa Świata


Klasy Formula Future


W dniach 14-17 listopada w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyły sie Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future. Fujairah International Marine Club gościł również Polską reprezentacje, a wśród członków ekipy była uczennica naszej szkoły Sylwia Nowak z klasy 8b.
Uczestnicy zawodów musieli wykazać się perfekcyjną znajomością techniczną, jak i praktyczną. Najmniejszy błąd groził doliczeniem dodatkowych sekund do czasu ogólnego lub nawet dyskwalifikacją z udziału w mistrzostwach.
Z wymogów technicznych i praktycznych były cztery konkurencje:
Pierwsza z nich to znajomość, precyzyjność oraz prawidłowość zawiązania czterech węzłów: ratowniczego, knaga, wyblinki na słupku i płaskiego. Czas na bezbłędne wykonanie każdego to tylko 60 sekund, nie było mowy o pomyłce, a komendy na zawodach są wydawane tylko w języku angielskim.
Druga konkurencja to cumowanie do pomostu ze szczególnym zachowaniem kolejności ruchów oraz manewrów łódką.
Następną - było przepłyniecie toru manewrowego złożonego z 10 bojek, których nie można było dotknąć, potrącić czy przepłynąć. W trakcie tej konkurencji uczestnik musiał wykazać się perfekcyjną koordynacją ze sprzętem - płynięciem do przodu, jak i na biegu wstecznym oraz wyciągnie topielca z wody, a wszystko pod ogromną presją mijających sekund. W tej konkurencji dyskwalifikacje zbierały swoje żniwo. Zawodnik miał tylko dwie szanse, a kwalifikował dalej najlepszy wynik.
Czwarta konkurencja to drugi i ostatni rodzaj toru – slalom, czyli bezbłędny wyścig na czas. Przepłynięcia były dwa, a czasy sumowane. Niby prostszy, ale jakże niebezpieczny i niestety nie obyło się bez wypadku. Na szczęście nic nikomu się nie stało.
Wyjazd, jak i sama dyscyplina sportu były niesamowite, a czy w przyszłości zaowocują Mistrzami Świata, tego niestety nie wie nikt. Wszystko zależy od wielu czynników: chęci zawodników, sprzętu, intensywnych treningów oraz współpracy z PZMWiNW, czyli Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego, a także indywidualnych sponsorów. Jak każdy sport wymaga wsparcia finansowego, dzięki ogromnej determinacji dzieci i rodziców ekipa mogła godnie reprezentować Polskę.Danuta Paczosa-Nowak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future


Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future


Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future

Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future

Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future

Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future

Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future

Foto
Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future


Motorowodne Mistrzostwa Świata Klasy Formula Future.

Udany debiut


w Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego


W dniu 16.11.2018 roku udanie zadebiutowały uczennice SP w Stanisławowie Pierwszym w Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą gminę reprezentowały dwie drużyny, kadetek (l miejsce) oraz młodziczek (ll miejsce).
Kolejny turniej zostanie rozegrany w SP Stanisławów Pierwszy w dniu 18 grudnia 2018r.Dariusz Pieśniak.
WICEMISTRZOWIE MAZOWSZA


w piłce siatkowej chłopców.


W dniu 15.11.2018 r. w Nadarzynie został rozegrany Finał Mazowsza w piłce siatkowej chłopców (rocznik 2003 i młodsi) - "gimnazjada" wsi oraz małych miasteczek. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym zajęła Il miejsce na mazowszu. Uczestnicy finału zostali podzieleni na dwie grupy w których rozgrywano mecze systemem" każdy z każdym". W grupie B reprezentacja SP Stanisławów Pierwszy pokonała 2:1 Gimnazjum w Golanowie (powiat radomski) oraz 2:0 Gimnazjum w Rzekuniu (powiat ostrołęcki). W walce o mistrzostwo mazowsza uczniowie z SP Stanisławów Pierwszy ulegli uczniom z Gimnazjum w Międzyborowie 0:2. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym: Karol Zaremba (kapitan), Kamil Kosewski, Szymon Pacek, Mateusz Jaśkowski, Patryk Gwiazdowski, Patryk Makowski, Filip Kostro, Grzegorz Jędrzejczyk (libero) oraz trener Dariusz PieśniakDariusz Pieśniak.


Foto
Finał Mazowsza w piłce siatkowej chłopców.
Gminne Zawody Unihokeju dziewcząt


W dniu 13.11.2018 r. w SP w Białobrzegach odbyły sie Gminne Mistrzostwa w Unihokeju dziewcząt w kategori klas IV-VI. Nasze zawodniczki spisały się rewelacyjnie pokonując rówieśniczki z Nieporętu, Izabelina, Białobrzegów oraz w ostatnim meczu remisując z SP z Józefowa, nie tracąc w całym turnieju żadnej bramki.
Życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozgrywek.T.
Foto
Gminne Mistrzostwa w Unihokeju dziewcząt w kategori klas IV-VI.

Foto
Gminne Mistrzostwa w Unihokeju dziewcząt w kategori klas IV-VI.
"Ojczyzna mnie woła ..."


Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej


W dniu 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie odbyło sie uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej Gimnazjalistów "Piękno świata, piękno człowieka" zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
Celem konkursu było uwrażliwianie młodych ludzi na piękno poezji, promowanie wartości, wymiana doświadczeń oraz uczczenie Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIII a, Jan Kutra, który napisał wiersze odwołujące się do hasła konkursu "Ojczyzna mnie woła ...". Wyraził w nich refleksje o Ojczyźnie, pięknie ojczystego krajobrazu oraz naszej roli w życiu Polski. Jego teksty zostały opublikowane w tomiku poezji pod tytułem "Ojczyzna mnie woła...", który był również nagrodą.
Wyróżnienie otrzymała także nauczycielka historii, pani mgr Marzena Muda, która była opiekunem Janka i czuwała nad merytoryczną stroną tekstów.
Gala wręczenia nagród była doskonałą okazją do spotkania nastolatków umiejących pięknie żyć i pięknie pisać o życiu i Ojczyźnie


P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Fotorelacja z wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej

PO RAZ XI JESTEŚMY MISTRZEM SPORTU


W KATEGORII MŁODZEŻ


Dnia 26 października 2018r. podczas uroczystej sesji Rady Powiatu odbyło się podsumowanie XII edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (MIMS) oraz wręczenie nagród i wyróżnień dla młodych sportowców, ich trenerów i wychowawców.
Nasza szkoła zajęła w klasyfikacji I m i po raz jedenasty zostaliśmy MISTRZEM SPORTU w kategorii młodzież.
Pamiątkową statuetkę Mistrza Sportu z rąk pana starosty Roberta Wróbla odebrała Pani Dyrektor mgr Agnieszka Stankiewicz. Natomiast podziękowania za szczególny wkład przygotowań młodzieży do zawodów sportowych odebrali nauczyciele wychowania fizycznego Anna Wenerska, Przemysław Źródło i Michał Madej


Anna WenerskaFoto
Mistrzowie Sportu

Gminne zawody w sztafecie pływackiejW dniu 10 października 2018 roku odbyła się sztafeta pływacka dla klas 1-8 w ramach zawodów sportowych dla uczniów ze szkół Gminy Nieporęt pod hasłem "100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI".
Do sztafety przystąpiły 4 szkoły. Każda szkoła wystawiła swoich reprezentantów: 1 chłopca i 1 dziewczynkę z każdej klasy od I do VIII. Starty w sztafecie następowały w kolejności od klas I do VIII.
Dzieci otrzymały od organizatorów białe oraz czerwone czepki i na zakończenie zawodów utworzyły żywą flagę biało czerwoną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę i dobrą zabawę!

Wyniki Sztafety:

Dziewczęta
miejsce 1- SP Stanisławów Pierwszy
miejsce 2- SP Nieporęt
miejsce 3- SP Józefów
miejsce 4- SP Izabelin

Chłopcy
miejsce 1- SP Stanisławów Pierwszy
miejsce 2- SP Józefów
miejsce 3- SP Izabelin
miejsce 4- SP Nieporęt

Anna Wenerska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez p. Anna Wenerska.Fotorelacja z Gminnych zawodów w sztafecie pływackiej


Mistrzostwa Gminy i Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt


1.10.2018 r. w Józefowie odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Dziewcząt z klas 7,8 i III Gim.


Pierwsze miejsce zajęła szkoła ze Stanisławowa Pierwszego w składzie:
1. Livia Jachacy 3b
2. Maja Janeczko 3d
3. Katarzyn Grzech 8a
4. Aleksandra Lis 8b
5. Robakowska Natalia 3d
6. Wiktoria Zdrodowska 3d
7. Aleksandra Kwiatkowska 3a
8. Kęsicka Julia 3a
Drugie miejsce zajęła szkoła z Wólki Radzymińskiej.
Trzecie miejsce zajęła szkoła z Białobrzegów.
Czwarte miejsce - SP Nieporęt.
Piąte miejsce SP – Józefów.

8.10.2018 r. w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt


Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 z Legionowa.
Drugie miejsce zajęła szkoła z Woli Kiełpińskiej.
Trzecie miejsce zajęła szkoła ze Stanisławowa Pierwszego w składzie:
1. Livia Jachacy 3b
2. Maja Janeczko 3d
3. Natalia Robakowska 3d
4. Wiktoria Zdrodowska 3d
5. Katarzyna Grzech 8a
6. Aleksandra Lis 8b
7. Aleksandra Kwiatkowska 3a
8. Agnieszka Kuska 3b
Czwarte miejsce zajęła szkoła z Wieliszewa.
Piąte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 Legionowa.

Anna Wenerska.
Foto
Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej dziewcząt

Powiatowe indywidualne


biegi przełajoweDnia 28 września odbyły się powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii DZIECI, udział wzięło 20 uczniów z naszej szkoły z klas V i VI.

I miejsce Joanna Pasik VI a,
a Paweł Wróbel V a uplasował się na XII miejscu
Asia i Paweł zakwalifikowali się do drugiego etapu międzypowiatowego, który odbędzie się już 9 października 2018r

W kategorii MŁODZIEŻ z naszej szkoły startowało 27 osób. Kwalifikacje do międzypowiatów zdobyli:
z klas III gimnazjum
I miejsce Maja Janeczko
II miejsce Livia Jachacy
III miejsce Gabriela Czapla
V miejsce Natalia Robakowska
VI miejsce Aleksandra Kwiatkowska
VII miejsce Aneta Mysliwiec
X miejsce Krzysztof Krawczyk
XI miejsce Dominik Kawka

W klasach 8
III miejsce Oliwia Kosewska
VIII miejsce Katarzyna Grzech

W klasie 7
III miejsce Maja Szarnecka

W każdym roczniku startowało ok. 100 uczniów, rywalizacja była bardzo zacięta. Pozostali uczniowie godnie reprezentowali szkołę i zdobyli również wysokie lokaty. Naszej młodzieży serdecznie gratulujemy i życzymy dobrej zabawy na drugim etapie.


Anna Wenerska.
Foto
Biegi przełajowe

Foto
Biegi przełajowe

Foto
Biegi przełajowe


ROK SZKOLNY 2017/2018Jakub Gradek Wicemistrzem Polski !!!Jakub Gradek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym, w dniu zakończenia roku szkolnego wywalczył tytuł Wicemistrza Ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka”.
Kuba zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 9-latków na 50 metrów, stylem klasycznym.
Warto dodać, że aby dostać się do finału tych zawodów trzeba było wcześniej przejść aż 5 eliminacji w sezonie .
Przypomnijmy, że chłopiec ma na swoim koncie wiele sukcesów w zawodach pływackich, wśród których najważniejsze to:
I m-ce w Pływackim Festiwalu Sprinterskim, I i II m-ce w Ogólnopolskich zawodach w pływaniu dla dzieci Od Młodzika do Olimpijczyka (OMDO),
II m-ce w Otwartych zimowych mistrzostwach Warszawy, dwa razy I m-ce
w Olimpiadzie pływackiej o puchar Otylii Jędrzejczak (styl dowolny i klasyczny), II i III m-ce w Mistrzostwach Mazowsza w pływaniu, II m-ce w Otwartych zawodach pływackich o puchar północnego Mazowsza.

Ambitnemu pływakowi życzymy wytrwałości w realizacji sportowych planów
i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!

Ewa Banachewicz


Foto
Jakub Gradek Wicemistrzem Polski !
WZÓR OSOBOWY ZE SZKOŁY


W STANISŁAWOWIE PIERWSZYM


15 czerwca 2018 r. w Gmachu Senatu RP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, zorganizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod patronatem senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu. Wśród znakomitych gości znaleźli się: senator Kazimierz Wiatr, który wygłosił wykład na temat wartości skierowany do młodzieży, senator Łukasz Mikołajczyk oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Wydziału Pedagogicznego KUL-u na czele z prof. dr hab. Krystyną Chałas.
Konkurs skierowany był do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, których zadaniem było napisanie biografii ucznia, którzy poprzez realizację swoich marzeń, pasji, postawę oraz podejmowane inicjatywy w środowisku szkolnym i lokalnym stanowili wzór godny naśladowania.
Spośród 187 prac konkursowych nadesłanych z całej Polski jury zakwalifikowało do druku 25 biografii młodych ludzi. Wśród zacnego grona wybranych znalazła się również biografia Julii Kutra, uczennicy klasy III a oddziału gimnazjalnego ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Praca została opublikowana w książce pod red. Krystyny Chałas „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”. Autorzy biografii, pani Barbara Jankowska - nauczycielka muzyki i pan Piotr Kutra - nauczyciel informatyki i techniki, jak również tata Juli, przedstawili najważniejsze wydarzenia z jej 15-letniego życia. Zwrócili uwagę na niezwykłą osobowość, wytrwałość w rozwijaniu swoich pasji, którymi są muzyka, śpiew i poezja. Wymienili również liczne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich, działalność w harcerstwie i legionowskim Studiu Piosenki i Tańca "Szachraj". Pragnęli podkreślić, że ktoś, kto lubi śpiewać, grać na gitarze, pisać wiersze może być inspiracją dla innych rówieśników.
Uroczystość w Senacie zakończyła się wręczeniem książek z opublikowanymi biografiami uczniów będących świadectwem pięknego życia i wzorem dla młodych ludzi oraz statuetek, które zobowiązują, ale także mobilizują do podejmowania nowych wyzwań.
Jednak nie był to koniec wspaniałej gali. Na uczestników, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców, czekała niespodzianka. Wszystkich zaproszono do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostali przyjęci przez Pierwszą Damę - panią Agatę Kornhauser - Duda.
Pani Prezydentowa pogratulowała twórcom biografii, że wybrali do swoich prac uczniów zaangażowanych w różne dziedziny życia, że przedstawili wyjątkowe historie swoich podopiecznych, którzy dzięki nim stali się wzorami godnymi naśladowania.
Na zakończenie spotkania wszyscy bohaterowie biografii zostali obdarowani upominkami i stanęli do wspólnego zdjęcia z Pierwszą Damą.
Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku wzorem osobowym została uczennica z oddziału gimnazjalnego w Stanisławowie Pierwszym, mieszkanka Nieporętu - Lena Grobel.P.I.K.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Fotorelacja z Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowaniaNa stronie www.prezydent.pl

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami godnymi naśladowaniaNa stronie www.senat.gov.pl

W Senacie wręczono nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowania

Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej


w Płocku


4 czerwca 2018 r. odbył się w Płocku Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i sztafetowym.
Nasza reprezentacja dziewcząt, choć nie stanęła na podium, spisała się na medal, plasując się w igrzyskach na VII miejscu.
Gratulacje!

Marcin Czerwiński.

Foto
Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
SUKCESY PRZYRODNICZE NASZYCH UCZNIÓWW dniu 27 kwietnia 2018 r. odbył się II etap XV Gminnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Z PRZYRODĄ NA TY” . Celem konkursu było:
1. Propagowanie wiedzy przyrodniczej wśród młodzieży szkolnej;
2. Kształtowanie aktywnych postaw związanych z ochroną środowiska;
3. Integracja uczniów z terenu naszej gminy wykazujących zainteresowania przyrodą;
4. Wzbogacenia wiedzy o walorach przyrodniczych gminy Nieporęt.
Konkurs składał się z dwóch części:
A) Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III
B) Konkurs wiedzy dla uczniów klas IV- VI
Troje uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł finalisty w konkursie wiedzy:

Igor Pawłowski klasa z klasy VI a

Kacper Pieśniak z klasy IV b

Wiktoria Kania z klasy IV b

W konkursie plastycznym niestety nie otrzymaliśmy wyróżnień.

Foto
Konkurs „Z PRZYRODĄ NA TY”

Foto
Konkurs „Z PRZYRODĄ NA TY”

Foto
Konkurs „Z PRZYRODĄ NA TY”

Foto
Konkurs „Z PRZYRODĄ NA TY”W dniu 2 lutego 2018r. odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Legionowie pod patronatem Prezydenta miasta Legionowo.
W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły:
Laureatką konkursu została Julia Matuszewska z klasy III c gimnazjum.
Finalistami konkursu zostali: Marek Nemyroff z klasy III b gimnazjum oraz Maja Gutowska z klasy III a gimnazjum.
Rozdanie nagród odbyło się 24 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie.


Foto
Laureatka Powiatowego Konkursu Biologicznego


Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Anna Omelaniuk.Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego


w Lekkiej Atletyce


Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego


w Lekkiej Atletyce


Legionowo 07-08. 05. 2018r.
Dziewczęta z Gimnazjum ze Stanisławowa Pierwszego najlepsze w powiecie.Wyniki indywidualne i sztafetowe osiągnięte podczas mitingu:


Rocznik 2002


Pogorzelska Karolina bieg 100m - I miejsce
Jasińska Matylda bieg 800m - I miejsce
Jędrzejewska Anna bieg 400m - II miejsce
Królikowska Zuzanna skok wzwyż - III miejsce
Komorowska Klaudia skok w dal - III miejsce
Wolińska Zuzanna bieg 200m - III miejsce
Jaźwińska Wiktoria pchnięcie kulą - IV miejsce

Sztafeta 4x100m w składzie: - I miejsce

Pogorzelska Karolina
Mańk Victoria
Królikowska Zuzanna
Komorowska Klaudia

Sztafeta Olimpijska w składzie: - I miejsce

Jasińska Matylda
Jędrzejewska Anna
Wolińska Zuzanna
Lewandowska Wiktoria

Rocznik 2003

Janeczko Maja bieg 600m - I miejsce
Czapla Gabriela skok wzwyż - I miejsce
Kosewska Oliwia bieg 300m - II miejsce

Sztafeta 4x100m w składzie: - III miejsce

Lis Aleksandra
Kosewska Oliwia
Janeczko Maja
Czapla GabrielaChłopcy z Gimnazjum ze Stanisławowa Pierwszego wicemistrzami powiatu.


Wyniki indywidualne i sztafetowe osiągnięte podczas mitingu:


Rocznik 2002

Tyski Olgierd bieg 200m I miejsce
Wróblewski Maksymilian bieg 100m II miejsce
Kochanowski Norbert skok w dal II miejsce
Kostro Marcin pchnięcie Kulą II miejsce
Niedojadło Roland bieg 400m III miejsce
Szarnecki Jakub bieg 1500m IV miejsce
Witkowski Patryk skok wzwyż IV miejsce

Sztafeta 4x100m w składzie: I miejsce

Pogorzelski Dawid
Tyski Olgierd
Wróblewski Maksymilian
Szarnecki Jakub

Rocznik 2003

Panas Mateusz bieg 100m II miejsce
Krawczyk Krzysztof 1000m II miejsce
Makowski Patryk skok wzwyż II miejsce
Gera Franciszek pchnięcie kulą IV miejsce

Sztafeta 4x100m w składzie: III miejsce

Makowski Patryk
Krawczyk Krzysztof
Grotkowski Artur
Panas Mateusz

Naszym wspaniałym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Michał Madej.

Fotorelacja z Mistrzostw Powiatu Legionowskiego w Lekkiej Atletyce.Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego


ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym


To już kolejna edycja, tym razem XV, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka” , w której nasi uczniowie zostali laureatami.
Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie utworów poetyckich mówiących o miłości, przyjaźni, dobroci względem drugiego człowieka. Nasi młodzi poeci rywalizowali z rówieśnikami z całej Polski. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Patrycja Dąbkowska oraz Joanna Kos z klasy III a gimnazjum, które zdobyły I nagrodę w kategorii twórczość młodzieży. W tej samej kategorii II nagrodę otrzymała Joanna Bancyrek, także z klasy III a gimnazjum. Wśród uczniów szkoły podstawowej I miejsce, w kategorii twórczość dzieci, przyznano Janowi Kutra z klasy VII a.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


P.I.K.

Foto
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
Kolejne sukcesy sportowe


Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym


Międzypowiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
13.04.2018 r. odbyły się w Piasecznie międzypowiatowe zawody w pływaniu indywidualnym i sztafetowym, Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając, wysokie lokaty.


Dziewczęta II m. oraz awans do finału MIMSz.


1. Lewandowska Wiktoria
2. Pergół Natalia
3. Gradek Aleksandra
4. Kosewska Oliwia
5. Rosiak Julia
6. Pazio Oliwia

Chłopcy III m. w składzie

1. Krawczyk Krzysztof
2. Gera Konrad
3. Gera Franciszek
4. Szarnecki Jakub
5. Aniołkowski Franciszek
6. Panas Mateusz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dwubój nowoczesny12.04.2018 r w Legionowie odbyły się zawody w dwuboju nowoczesnym chłopców i dziewcząt w ramach Mazowieckich Igrzysk Szkolnych w kategorii Młodzież.


II m dziewczęta

1. Pazio Oliwia
2. Kosewska Oliwia
3. Pergół Natalia
4. Piwowarczyk Maja
5. Jasińska Matylda

II m chłopcy

1. Gera Franciszek
2. Gera Konrad
3. Aniołkowski Franciszek
4. Szarnecki Jakub
5. Krawczyk KrzysztofAnna Wenerska.
Zobacz galerię z wiadomości- kliknij link.


Sukces Pływacki


Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym10. 04. 2018 r. w Aquapark Fala w Stanisławowie Pierwszym odbyły się zawody pływackie na szczeblu Powiatu.
Uczniowie naszej szkoły z klas VII SP oraz II i III klas gimnazjum rywalizowali z rówieśnikami z Legionowa w następujących konkurencjach:
sztafeta 6x25m dziewcząt i chłopców oraz pływanie indywidualne 50m stylem grzbietowym, dowolnym oraz klasycznym. .

Dziewczęta w składzie:

1. Lewandowska Wiktoria
2. Pergół Natalia
3. Gradek Aleksandra
4. Kosewska Oliwia
5. Rosiak Julia
6. Pazio Oliwia.

zdobyły I miejsce w powiecie. .

Chłopcy w składzie:
1. Krawczyk Krzysztof
2. Gera Konrad
3. Gera Franciszek
4. Szarnecki Jakub
5. Aniołkowski Franciszek
6. Panas Mateusz.

również zdobyli I miejsce w powiecie.

Naszym wspaniałym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Wenerska.
Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link.


Wiktor Wenerski - Wicemistrz Warszawy w JudoW dniu 18. 03. 2018 r w hali OSiR Praga Południe odbyły sie Mistrzostwa Warszawy w judo. Była to najważniesza impreza dla dzieci w kategorii wiekowej 2000 - 2005.
Uczeń naszej szkoły Wiktor Wenerski zdobył 2. miejsce. Trenuje w klubie UKS Arkus, a jego trenerem jest Przemyslaw Źródło.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.W.

Foto
Wiktor Wenerski - Wicemistrz Warszawy w Judo.

"W KRĘGU POEZJI I PROZY LAGROWEJ"


W dniu 15 marca 2018 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej odbyły się wojewódzkie eliminacje w IV ogólnopolskim konkursie recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum: (od lewej) Julia Kutra, Martyna Ordak, Aleksandra Burzyńska, Lena Grobel, Maja Gutowska i Joanna Bancyrek.
W konkursie wzięło udział 31 uczestników z województwa mazowieckiego (od klasy VII szkoły podstawowej po liceum), którzy recytowali wiersze i fragmenty prozy kobiet, które były więźniarkami w obozie Ravensbrück. Wśród wyróżnionych znalazła się Lena Grobel z klasy III a.
Recytacja była sposobem na oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Ponadto młodzież mogła obejrzeć film dokumentalny o jednej z nich - Grażynie Chrostowskiej.
To była cenna lekcja historii.

P.I.K.

Foto
"W KRĘGU POEZJI I PROZY LAGROWEJ"
Iwona Kutra

"WARSZAWSKA SYRENKA" -


ELIMINACJE SZKOLNE


W dniu 9 marca 2018 r. w auli szkoły odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka".
Jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor szkoły p. Agnieszka Stankiewicz, p. Monika Pawłowska - przedstawiciel Rady Rodziców, p. Jolanta Mazur i p. Ewelina Ślifierska - nauczycielki języka polskiego, przyznało nagrody w następujących kategoriach:

KLASY 0 - III:

Amelia Skoczek
2. Nikola Sobczyk
3. Natalia Czartoryska
4. Zuzanna Żyłowska

KLASY IV - VI:

1. Zuzanna Ginel
2. Ksawery Brzozowski
3. Stanisław Celiński

GIMNAZJUM:


1. Natalia Dąbkowska
2. Martyna Ordak

Wyróżnione osoby zakwalifikowały się do etapu gminnego, który odbędzie się 20 marca 2018 r. o godz. 10.00.
Za wszystkich recytujących trzymamy kciuki.

P.I.K.Fotorelacja: z ELIMINACJI SZKOLNYCH „WARSZAWSKIEJ SYRENKI 2018r.”


Mistrzostwa Gminy Nieporęt Szkół Podstawowych


w minisiatkówce.


W dniu 13.02.2018 roku w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym rozegrano Mistrzostwa Gminy Nieporęt Szkół W dniu 13. 02. 2018 roku w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym rozegrano Mistrzostwa Gminy Nieporęt Szkół Podstawowych w minisiatkówce dziewcząt i chłopców o puchar Wójta Gminy Nieporęt.
Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym”.
Uroczystego wręczenia dla najlepszych drużyn dokonał Pan Maciej Mazur Wójt Gminy Nieporęt.

Końcowa klasyfikacja:
kategoria dziewcząt

I miejsce: SP Stanisławów Pierwszy (trener Dariusz Pieśniak)
II miejsce: SP Józefów
III miejsce: SP Izabelin
IV miejsce: SP Nieporęt
V miejsce: SP Wólka Radzymińska

Końcowa klasyfikacja:
kategoria chłopców:

I miejsce: SP Józefów (trener Jakub Szczerba)
II miejsce: SP Stanisławów Pierwszy
III miejsce: SP Izabelin
IV miejsce: SP Wólka Radzymińska
V miejsce: SP Nieporęt
Organizatorami turnieju były uczennice oraz uczniowie klas sportowych SP w Stanisławowie Pierwszym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (zdjęcia Tomasz Ratajczak).

Dariusz Pieśniak.Mistrzostwa Gminy Nieporęt Szkół Podstawowych w minisiatkówce dziewcząt i chłopców


Igor Pawłowski laureatem konkursu ogólnopolskiego


,,Niepodległa. Tradycja i współczesność’’.W poniedziałek 11.12.2017 r. w sali kinowej Muzeum Niepodległości w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu historyczno - literackiego: ,,Niepodległa. Tradycja i współczesność’’.
Naszą szkołę reprezentował Igor Pawłowski- uczeń klasy VI A, który pod kierunkiem pani Iwony Kutra przygotował pracę literacką pt. ,,Czym jest niepodległość’’. W formie własnych refleksji, opatrzonych fotografiami i wspomnieniami rodziców, opisał czym jest dla niego niepodległość i w jaki sposób obchodzi rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Praca została oceniona bardzo wysoko. Igor w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych zajął II miejsce.
Gratulujemy Igorowi i życzymy dalszych sukcesów.

P.I.K.Foto
Konkurs "Niepodległa. Tradycja i współczesność’’

Foto
Konkurs "Niepodległa. Tradycja i współczesność’’

Foto
Konkurs "Niepodległa. Tradycja i współczesność’’
Piotr Gontarek zajął II miejsce w II Biegu Niepodległości!


Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły zajął II miejsce w II Biegu Niepodległości, który odbył się na terenie gminy Nieporęt 11 listopada 2017 r.
Piotrek wystartował w kategorii dzieci (6-8 lat) na dystansie 400 metrów.
Warto dodać, że nasz trzecioklasista jest również członkiem klubu piłkarskiego AP 11 i gra z rocznikiem 2008, mimo że jest o rok młodszy od swoich klubowych kolegów. Mimo tak młodego wieku, piłkarz ma na swoim koncie już wiele sukcesów.
W 2014 roku otrzymał statuetkę dla najmłodszego zawodnika za strzelone bramki, natomiast w 2016 roku został najlepszym strzelcem. Jest ponadto zdobywcą wielu medali za swoje zasługi i udział w rozgrywkach sportowych.
Utalentowanemu sportowcowi serdecznie gratulujemy ostatniego sukcesu oraz życzymy kolejnych, na miarę Roberta Lewandowskiego :)

Ewa BanachewiczFoto
II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Foto
II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Foto
II BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Foto
II BIEG NIEPODLEGŁOŚCIGimnazjalistki - Edyta Walczyk i Julia Kutra


laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej.


21 października w Zespole Szkół w Legionowie (Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego) odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej Gimnazjalistów „Piękno świata, piękno człowieka”. Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, a honorowym gościem była poetka p. Anna Czachorowska.
Spośród wielu nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała m.in. wiersze naszych uczennic: Edyty Walczyk z klasy II a i Julii Kutra z klasy III a. Nagrodzone utwory zostały zamieszczone w tomiku poezji pt.”Jesteś znajomym zapachem”, który dziewczęta otrzymały na pamiątkę.
Gratulujemy sukcesu także polonistkom – paniom: Ewelinie Ślifierskiej oraz p. Iwonie Kutra, które przygotowały uczennice do konkursu, a Edycie i Julii życzymy łamania piór i rozwijania swojego talentu.

P.I.K.


Fotorelacja: z XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej Gimnazjalistów „Piękno świata, piękno człowieka”


Konkurs


„Drzewo genealogiczne mojej rodziny”


Na początku października został ogłoszony konkurs na najładniejsze drzewo genealogiczne wśród uczniów klas czwartych. Na konkurs wpłynęło sporo ciekawych prac, uczestnicy wykazali się dużą wyobraźnią i talentem plastycznym. Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, żeby wyłonić zwycięzców.

Aneta Gąsowska-Jastrzębska.Foto
Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Foto
Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Foto
Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Foto
Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Foto
Drzewo genealogiczne mojej rodziny

Rozstrzygnięcie konkursu
„Waluta Polski”Tematem konkursu była „Waluta Polski”. Prace, które wykonali uczniowie, zostały zrobione różnymi technikami plastycznymi. Pomysłowość autorów i ich kreatywność zaskoczyła komisję konkursową. Wybór najładniejszej pracy był trudny. Ale się udało. A oto nagrodzone prace.

organizator konkursu Aneta Gąsowska-Jastrzębska.Foto
Konkurs „Waluta Polski”.

Foto
Konkurs „Waluta Polski”.Jula i Janek Kutra laureatami ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej
„Zachowaj Trzeźwy Umysł”Rodzeństwo wzięło udział w konkursie plastyczno – literackim „Na skrzydłach przyjaźni”;. Zadaniem uczestnika było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który mógłby zostać przyjacielem.
Jula, uczennica klasy III a gimnazjum i Janek, uczeń klasy VII a ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym, swoje prace przygotowali pod kierunkiem nauczycielki plastyki, pani Iwony Bartosiewicz.
Warto również nadmienić, że uczniowie jako jedyni reprezentowali gminę Nieporęt w kampanii profilaktycznej.

P.I.K.


Foto
Laureaci ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej.

Foto
Laureaci ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej.

Foto
Laureaci ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej.

Foto
Laureaci ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej.
Żeglarskie sukcesy HaniWakacje to czas odpoczynku, ale nie dla Hani Jarząbek z klasy III a gimnazjum, która wytrwale pracowała przez cały lipiec, by podtrzymać swoją nominację do reprezentacji Polski w klasie 420 na Mistrzostwa Europy 2017 roku.

Została również brązową medalistką Mistrzostw Polski w klasie 420, w zawodach organizowanych przez Polski Związek Żeglarski. W zawodach żeglarskich Volvo Gdynia Sailing Days wywalczyła Puchar Miasta Gdyni i 3 miejsce.

Kilka dni temu Hania udzieliła również wywiadu w programie czwartym Polskiego Radia, w Strefie sportu, opowiadając o swych dotychczasowych osiągnięciach i planach na przyszłość.

Hania wytrwale dąży do celu. Wie, że ciężką pracą może osiągnąć sukces i tego jej życzymy.

Iwona Kutra


Foto
Żeglarskie sukcesy Hani

Foto
Żeglarskie sukcesy Hani
ROK SZKOLNY 2016/2017Nauczycielka i uczennica Gimnazjum


laureatkami w ogólnopolskim konkursie literackim


20 czerwca 2017 r. w Gmachu Senatu RP odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”, zorganizowanego pod patronatem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Instytucie Pedagogiki KUL. Wśród znakomitych gości znaleźli się: senator Kazimierz Wiatr, który wygłosił wykład na temat wartości skierowany do młodzieży, Weronika Najda – przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Bartosz Sowier – dyrektor gabinetu Rzecznika Praw Dziecka oraz przedstawiciele Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Wydziału Pedagogicznego KUL-u na czele z prof. dr hab. Krystyną Chałas.

Konkurs skierowany był do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, których zadaniem było napisanie biografii ucznia, którzy poprzez realizację swoich marzeń, pasji, postawę oraz podejmowane inicjatywy w środowisku szkolnym i lokalnym stanowili wzór godny naśladowania.

Spośród wielu prac konkursowych nadesłanych z różnych regionów Polski jury zakwalifikowało do druku 26 biografii młodych ludzi. Wśród grona wybranych znalazła się również biografia Leny Grobel, uczennicy klasy II a z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Praca została opublikowana w książce pod red. Krystyny Chałas . „Młodzież, jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”. Autorka biografii, pani Iwona Kutra - nauczycielka języka polskiego, przedstawiła najważniejsze okresy z życia Leny. Zwróciła uwagę na jej niezwykłą osobowość, wytrwałość w rozwijaniu swoich pasji, którymi są muzyka i teatr. Podkreśliła również, że prowadzona przez nią działalność wolontariacką może być inspiracją dla innych rówieśników.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem książek będących świadectwem pięknego życia i wzorem dla młodych ludzi oraz statuetek, które zobowiązują, ale także mobilizują do podejmowania nowych wyzwań.

Zwieńczeniem gali był występ uczennicy klasy II a, także z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, Julii Kutra, która zaśpiewała dwa utwory: „Bieszczadzkie anioły” oraz „Sercem patrz”.

P.I.K.


Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”

Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”

Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”

Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”

Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”

Foto
„Wzór osobowy godny naśladowania – uczniowskie biografie”WYNIKI KONKURSU MŁODY LINGWISTA


Z przyjemnością informujemy, że na przełomie marca i kwietnia Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym wzięło udział w wiosennej sesji ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego "Młody Lingwista" organizowanym przez firmę edukacyjną Wiedza i Edukacja.
Do konkursu stanęło ponad 50 uczniów z naszej szkoły. Troje z nich zdobyło wyróżnienia za zajęte miejsca w pierwszej dziesiątce. Byli to następujący uczniowie:


Maja Gutowska - klasa 2a - miejsce 7.

Mikołaj Kamiński - klasa 3b - miejsce 9.

Filip Wysocki - klasa 3c - miejsce 9.


Pozostali uczniowie zajęli miejsca w pierwszej czterdziestce konkursu i tym samym zdobyli dla szkoły 14. miejsce w Polsce oraz 3. w województwie mazowieckim.

Kamila Matuszewicz - Sikorska
Julia i Sylwia laureatkami Powiatowego Konkursu Plastycznego.


29 maja 2017 roku w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Dbam o zdrowie”.
Dwie uczennice z Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym, z klasy II a, zostały laureatkami. Julia Kutra zajęła miejsce II, zaś Sylwia Jarząbek zdobyła III nagrodę. Prace obu dziewcząt zostały wykonane pod czujnym okiem nauczycielki plastyki, pani Iwony Bartosiewicz.

P.I.K.

Wręczenia nagród dokonała Kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Legionowie, pani Bogusława Kacprowicz. Dyplomy za udział w konkursie otrzymały także uczennice z klasy II a: Patrycja Dąbkowska, Joanna Kos i Aleksandra Burzyńska.
Szkoła otrzymała również podziękowanie za zbiórkę plastikowych nakrętek.


ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
Dnia 10 marca 2017 roku w Gimnazjum nr 4 w Legionowie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologicznego, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z całego powiatu legionowskiego. Nasze dwie uczennice Julia Matuszewska z klasy II c i Paulina Wróbel z klasy III b uzyskały tytuł laureata. Obie zajęły drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum nr 4 w Legionowie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Biologicznego, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z całego powiatu legionowskiego. Uczennica klasy I c Natalia Dąbkowska uzyskała tytuł laureata i zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dnia 23 maja uczennice odebrały nagrody z rąk Prezydenta Miasta Legionowa na uroczystości Podsumowania Konkursów pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowa.


Anna Omelaniuk
nauczyciel biologii w gimnazjum

Foto
ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
A. Omelaniuk

Foto
ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
A. Omelaniuk

Foto
ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
A. OmelaniukNAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH W NAUCE I SPORCIE


KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

30 marca 2017 r. w GOK-u w Nieporęcie odbyły się eliminacje gminne 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Występy uczestników oceniało szanowne jury w składzie: Renata Dancewicz (aktorka) oraz Rafał Sisicki (reżyser, aktor).
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice.
I miejsce zajęła Paulina Wróbel z klasy III b, II miejsce - Martyna Ordak z klasy I a, natomiast Aleksandra Zielińska z klasy I a otrzymała wyróżnienie.
Paulina i Martyna przeszły do kolejnego etapu i w poniedziałek - 3 kwietnia zmierzą się z recytującymi z powiatu legionowskiego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.


P.I.K.


Foto
Warszawska Syrenka 2017


Foto
Warszawska Syrenka 2017
MISTRZOSTWA POWIATUW dniu 5 kwietnia w Wieliszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Nasza drużyna po pięknej walce i wygraniu wszystkich spotkań zdobyła pierwsze miejsce i wygrała Mistrzostwo Powiatu.
W składzie "złotej" drużyny grali: Szymon Brzozowski (kapitan), Marcin Kostro, Kamil Drozd, Karol Krzemiński, Dawid Chełstowski, Szymon Wróbel, Gabriel Ronek, Daniel Kraszewski, Jakub Szymański, Kamil Szostek.
Gratulacje dla całej drużyny.


Tomasz Ratajczak

Foto
Mistrzowie Powiatu w piłce ręcznej.

Foto
Mistrzowie Powiatu w piłce ręcznej.

GRZEGORZ KARTASIEWICZ LAUREATEM POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO


Laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego.


Laureaci:
I miejsce – O. Julia 25pkt. - 83%
Nauczyciel matematyki: Renata Palmowska


II miejsce – W. Bartosz 24pkt. - 80%
Nauczyciel matematyki: Małgorzata Drejka


III miejsce – Kartasiewicz Grzegorz 21pkt. -70%
Nauczyciel matematyki: Grzegorz Borek


Wyróżnienia: R. Mikołaj 20 pkt. - 67%
Nauczyciel matematyki: Budek Urszula


S. Kajetan 20 pk.t –67%
Nauczyciel matematyki: Małgorzata Drejka

Grzegorz BorekMistrzostwa Powiatu


w Tenisie Stołowym.

W dniu 15 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.
W wyniku zaciętej rywalizacji dziewczęta w składzie: Julia K. z klasy I a oraz Aleksandra M. z klasy III c zdobyły I miejsce w Powiecie, dzięki temu zakwalifikowały się do zawodów Międzypowiatowych.

Chłopcy natomiast, w składzie: Marek N. oraz Krystian K.
z klasy II b zdobyli IV miejsce w Powiecie.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przemysław Źródło


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT


Z OKAZJI "DNIA WIOSNY"


W dniu 21.03.2017 w Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym z okazji "Dnia Wiosny" rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, rozegrano w sumie 15 meczy, system "każdy z każdym".Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce: Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym

II miejsce: Reprezentacja gminy Nieporęt - Młodziczka

III miejsce: Gimnazjum Nr 4 w Legionowie

IV miejsce: Gimnazjum w Dąbrówce

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Serocku

VI miejsce: Gimnazjum w Chotomowie


Zwycięską drużynę reprezentowały: Karolina Szabelewska, Weronika Pawłowska, Joanna Bancyrek, Karolina Banaszek, Adrianna Słomińska, Aleksandra Hołuj oraz Maryla Karczmarczyk.

Dariusz PieśniakFoto
Wszyscy uczestnicy.

Foto
Nasze reprezentantki.DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW w II SEMESTRZE


Drugi semestr rozpoczął się dla nas bardzo pomyślnie. Dzięki nauczycielce języka angielskiego, pani Kamili Martuszewicz - Sikorskiej, dwie uczennice z naszego gimnazjum wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Britain in Pictures” organizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie.


Uczestniczki musiały przygotować prezentację multimedialną dotyczącą życia w Wielkiej Brytanii, a następnie ją zaprezentować. Liczyły się dwie kategorie. Prezentacja ustna, za którą można było dostać maksymalnie 10 punktów, oraz prezentacja multimedialna, za którą także można było dostać od 0 do 10 punków.


Po podliczeniu punktów okazało się, że III miejsce przypadło Julii Kutra z klasy II a, natomiast Lena Grobel, także z klasy II a, została wyróżniona.


Foto
Nagrodzeni

Foto
Nagrodzeni

Foto
Nagrodzeni


Kolejnym sukcesem naszych gimnazjalistów jest udział w Powiatowym Konkursie Biologicznym. W dniu 10 marca w Gimnazjum nr 4 w Legionowie odbył się II etap XI Powiatowego Konkursu Biologicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.


Nasze dwie uczennice, Julia Matuszewska z klasy II c i Paulina Wróbel z klasy III b, uzyskały tytuł laureata i obie zajęły drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczycielkę biologii, panią Annę Omelaniuk.18 marca nasi uczniowie brali także udział w Gminnym Powitaniu Wiosny. Z tej okazji uczestnicy musieli przygotować krótkie inscenizacje i kukłę marzanny. Zespół „Gimbusie” pod kierunkiem pani Eweliny Ślifierskiej zaprezentował przedstawienie dotyczące obrzędów wiosennych. Uczniowie naszej szkoły bardzo spodobali się jury, w którym zasiadała znana aktorka, Małgorzata Pieńkowska, że otrzymali wyróżnienie, a w nagrodę młodzi aktorzy będą uczestniczyć w profesjonalnych warsztatach pantomimicznych.Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna

Foto
„Gimbusie” w Gminnym Powitaniu Wiosny. Fot. I. Jacyna22 marca w Gimnazjum nr 3 w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Literackim pt. „Imieniny Marszałka” . Celem konkursu było promowanie wiedzy o Józefie Piłsudskim, rozbudzanie uczuć patriotycznych i promowanie uczniów uzdolnionych plastycznie i literacko.


Nasi uczniowie, zachęceni przez nauczycielki języka polskiego, wzięli udział w konkursie i przygotowali prace w kategorii plastycznej, literackiej i historycznej.


W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła Aleksandra Szuba z klasy II a, która namalowała pejzaż – dworek Milusin Józefa Piłsudskiego. W kategorii literackiej wyróżnienia otrzymały: Lena Grobel z klasy II a i Edyta Walczyk z klasy I a, które napisały kartki z pamiętnika Józefa Piłsudskiego.


Podczas gali finałowej konkursu wystąpił Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.


Informacje zebrane przez P.I.K.
LITERACKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW
7 lutego, podczas szkolnego apelu, dyrekcja szkoły wyróżniła pięcioro uczniów z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej w Stanisławowie Pierwszym, którzy zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu literackiego.
Młodzi twórcy wzięli udział w kolejnej już edycji, bo XIV, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczną wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”, pisząc wiersze i teksty prozatorskie mówiące o miłości, przyjaźni, dobroci względem drugiego człowieka.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Weronika Pawłowska i Kacper Bałuk z kl. III d, którzy zdobyli I nagrodę, Adrianna Słomińska z III d i Maja Wolska z II b, które zajęły II miejsce oraz Weronika Wróbel z II b, która zdobyła trzecią nagrodę. Wyróżnieni otrzymali od organizatora piękne albumy i dyplomy laureata.
Całej piątce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w „łamaniu piór”.

P.I.K.

Foto
Laureaci ogólnopolskiego konkursu literackiego.


Statystyka strony

Strona oglądana: 11942 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Agnieszka Zbrzeżna, data: 22.03.2010 r., godz. 23.00
Wprowadził:Agnieszka Zbrzeżna, data: 22.03.2010 r., godz. 23.26
Ostatnia aktualizacja:Piotr Kutra, data: 09.09.2019 r., godz. 20.51
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
09.09.2019 r., godz. 20.51Piotr KutraEdycja strony
09.09.2019 r., godz. 19.18Piotr KutraEdycja strony
09.09.2019 r., godz. 19.17Piotr KutraEdycja strony
09.09.2019 r., godz. 19.16Piotr KutraEdycja strony
10.01.2019 r., godz. 14.13Piotr KutraEdycja strony
10.01.2019 r., godz. 14.13Piotr KutraEdycja strony
10.01.2019 r., godz. 14.13Piotr KutraEdycja strony
14.11.2018 r., godz. 20.34Piotr KutraEdycja strony
08.11.2018 r., godz. 01.48Piotr KutraEdycja strony
22.10.2018 r., godz. 01.30Piotr KutraEdycja strony
22.10.2018 r., godz. 01.28Piotr KutraEdycja strony
14.10.2018 r., godz. 23.01Piotr KutraEdycja strony
04.10.2018 r., godz. 12.41Piotr KutraEdycja strony
04.10.2018 r., godz. 12.40Piotr KutraEdycja strony
23.09.2018 r., godz. 17.30Piotr KutraEdycja strony
12.04.2018 r., godz. 13.02Piotr KutraEdycja strony
19.03.2018 r., godz. 21.50Piotr KutraEdycja strony
19.03.2018 r., godz. 14.30Piotr KutraEdycja strony
19.03.2018 r., godz. 14.30Piotr KutraEdycja strony
17.03.2018 r., godz. 14.29Piotr KutraEdycja strony
14.02.2018 r., godz. 21.31Piotr KutraEdycja strony
14.02.2018 r., godz. 21.29Piotr KutraEdycja strony
18.12.2017 r., godz. 00.20Piotr KutraEdycja strony
09.12.2017 r., godz. 23.50Piotr KutraEdycja strony
09.12.2017 r., godz. 23.49Piotr KutraEdycja strony
04.11.2017 r., godz. 11.11Piotr KutraEdycja strony
03.11.2017 r., godz. 00.41Piotr KutraEdycja strony
02.11.2017 r., godz. 21.58Piotr KutraEdycja strony
02.11.2017 r., godz. 18.48Piotr KutraEdycja strony
19.10.2017 r., godz. 00.01Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 23.23Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 22.57Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 22.56Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 00.24Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 00.17Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 00.15Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 00.14Piotr KutraEdycja strony
24.09.2017 r., godz. 00.06Piotr KutraEdycja strony
23.09.2017 r., godz. 23.55Piotr KutraEdycja strony
23.09.2017 r., godz. 23.50Piotr KutraEdycja strony
23.09.2017 r., godz. 23.48Piotr KutraEdycja strony
23.09.2017 r., godz. 23.39Piotr KutraEdycja strony
23.09.2017 r., godz. 23.23Piotr KutraEdycja strony
22.03.2010 r., godz. 23.26Agnieszka ZbrzeżnaDodanie strony

Copyright

© 2010 Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Zawartość merytoryczna: Piotr Kutra, Iwona Kutra, Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: gim@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Deklaracja dostępności
Serwis uruchomiono 15 marca 2010 r.