Muzeum Archeologiczne - wycieczka klasy 1A

„ Czasy prehistoryczne i cywilizacja przyszłości”

17 listopada 2010 roku przekonaliśmy się, jak można skutecznie łączyć wiedzę historyczną z wiedzą na temat współczesności i przyszłości, odwiedzając Muzeum Archeologiczne w Warszawie i oglądając film edukacyjny „The Social Network”.

W środę 17 listopada uczniowie klasy I a, pod opieką pani Anety Gąsowskiej- Jastrzębskiej i pani Natalii Jurczyk, wybrali się na wycieczkę do stolicy. Najpierw udaliśmy się pod pomnik Obrońców Monte Cassino. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne, w którym mogliśmy obejrzeć różne eksponaty z bardzo odległych czasów prehistorycznych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na pomysłowe narzędzia, stroje, mapy, wszelkiego rodzaju broń oraz urządzenia codziennego użytku ludzi z przeszłości.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było kino. Po obfitym zaopatrzeniu się w popcorn i coca-colę udaliśmy się do sali kinowej w Multikinie na Targówku, by obejrzeć film „ The Social Network”. Film ten opowiadał o powstaniu portalu społecznościowego, który zapoczątkował na całym świecie powstawanie takiego rodzaju portali, w tym i znaną nam wszystkim Naszą Klasę. O ogromnej popularności Facebooka świadczy fakt, że jego twórca, jest najmłodszym miliarderem na całym świecie. Po obejrzeniu filmu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że był on ciekawy i pouczający.

Do szkoły dotarliśmy około godziny 14.00. Wycieczka przekonała nas, że można w interesujący sposób łączyć wiedzę prehistoryczną z historią współczesną.

Magdalena Wize, klasa I A

Statystyka strony

Strona oglądana: 2017 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Agnieszka Zbrzeżna, data: 30.11.2010 r., godz. 20.50
Wprowadził:Agnieszka Zbrzeżna, data: 01.12.2010 r., godz. 21.39
Ostatnia aktualizacja:Agnieszka Zbrzeżna, data: 01.12.2010 r., godz. 21.39
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
01.12.2010 r., godz. 21.39Agnieszka ZbrzeżnaDodanie strony

Copyright

© 2010 Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Zawartość merytoryczna: Piotr Kutra, Iwona Kutra, Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: gim@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 marca 2010 r.