Świetlica

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku 2021/2022
Prosimy, aby Rodzice/Opiekunowie uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej w roku 2021/2022 wypełnili kartę zapisu dziecka do świetlicy szkolnej oraz dostarczyli ją do Sekretariatu Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym.

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku 2021/2022


(Komentarz. Link prowadzi do pobrania karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku 2021/2022. Plik .pdf)


z poważaniem,
Marta Wykowska
Rozstrzygnięcie konkursu „Eko strój”.Z przyjemnością informuję, że został rozstrzygnięty konkurs „Eko strój” Komisja zgodnie z regulaminem konkursu postanowiła przyznać:
• ex aequo pierwsze miejsce: Zuzanna Dobczyńska 2b, Dominik Jabłoński 1a
• ex aequo miejsce drugie: Tymon Matuszewski 3a, Alina Kalinowska 3b, Maja Rembelska 1a, Maja Cichocka 2a
• ex aequo miejsce trzecie: Antonina Jaskólska 3a, Jakub Luma 1a, Oliwier Wiśniewski 3b
• ex aequo miejsce wyróżnienie: Byrski Antonii 1a, Izabela Tarnawska 1a, Tytus Matuszewski 1a, Oliwier Kamiński 1b, Filip Bidziński 2a, Oliwia Nowik 2a, Julia Sękowska 2a, Ewa Pisarek 2a, Aleksander Ryś 2a, Jakub Osiński 2b, Grzegorz Machałek 2b, Wojtek Madej 2b, Karolina Tarnawska 3a, Adam Przepiórka 3a, Zofia Przepiórka 3a, Oskar Girtler 3b, Jan Sworst 3b, Kucharski Dawid 3b, Pola Ściobłowska 3b,


Dziękujemy za wspólną zabawę i Waszą kreatywność 😉
Pozdrawiamy,
nauczyciele świetlicy

Nasza ŚWIETLICA bierze udział m.in w projekcie - Emocje. Dwa pierwsze moduły: Kreatywność oraz Wyobraźnia zostały już przez nas zrealizowane;)


Foto
.


Foto
.


Marta WykowskaFoto
Projekty świetlicowe.cele ogólne projektu:

• Kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym wobec inności.
• Rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości.
• Aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób.
• Wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek
i wrażliwość.
Cele szczegółowe:
• Kształtowanie postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci.
• Dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi.
• Integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu “Emocja”.
• Nauka tolerancji wobec osób różniących się od nas między innymi wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem- jak również cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np. choroby serca, autyzm, cukrzyca
• Kształtowanie postaw empatii wobec inności.
• Budowanie przyjaznego klimatu integracji.
• Nauczanie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.
• Eliminowanie zachowań agresywnym w stosunku do inności.
• Przygotowanie dzieci do powrotów do Polski bądź ewentualnej migracji.

Okres realizacji
Od 1 września 2020 do 13 czerwca 2021 roku.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny AKADEMIA ŚWIETLICOWA: Świetliczaki na tropie … skrzydeł natury

Foto
Projekty świetlicowe.Cele projektu:
• wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia;
• uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
• działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju;
• rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
• nawiązanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Okres realizacji
Od 19 października 2020 do 18 czerwca 2021 roku.


Wszystkie szczegóły poszczególnych projektów dostępne u kierownika świetlicy.Marta Wykowska


ŚWIETLICOWE KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ
Maj/Czerwiec 2021Dzieci, które przebywały w maju i czerwcu w świetlicy szkolnej miały podobnie jak w poprzednich miesiącach, okazję rozwijać swoje zainteresowania, spędzić miło i ciekawie czas, poszerzać wiedzę z wielu dziedzin. Zrealizowaliśmy kolejne moduły projektu Emocjaoraz moduł - Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu korzystając z pięknej pogody.

link do fotorelacji:

Fotorelacja


(Komentarz. Link prowadzi do zdjęć. Pliki .jpg)


Życzymy wszystkim dzieciom, aby wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, bezpiecznego wypoczynku, wielu fantastycznych przygód, nowych wartościowych przyjaźni. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań;)
Pozdrawiamy,
Nauczyciele świetlicy.Marta Wykowska

Marzec/Kwiecień 2021Marzec/Kwiecień był to czas kiedy w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dinozaura, Dzień Wiosny, Dzień Zdrowia, Dzień Książki. Przygotowywaliśmy się również do Świąt Wielkanocy. Udało nam się zrealizować kolejny moduł projektu Emocja - Empatia, częściowo zdalnie podczas naszych zajęć przy użyciu MS Teams. Zapraszamy do Fotorelacji:

Fotorelacja


(Komentarz. Link prowadzi do zdjęć. Pliki .jpg)

z pozdrowieniami,
nauczyciele świetlicyMarta Wykowska
Styczeń / Luty 2021
W ostatnim czasie obchodziliśmy: Dzień pozytywnego myślenia, Walentynki, Dzień z Recyklingiem, Dzień Kota, Dzień Pizzy. Udało nam się zrealizować kolejny moduł projektu Emocja - Moc Słów, jak również Świetliczaki stają się obrońcami przyrody, uczestniczyliśmy w świetlicowych kółkach zainteresowań tworząc ciekawe prace plastyczne, uczestnicząc w zabawach sensorycznych, poznając nowości w szkolnej bibliotece. Braliśmy udział w zabawach ruchowych, muzycznych itp.

Zapraszamy do Fotorelacji - styczeń/luty 2021

Link do fotorelacji - Dzień pozytywnego myślenia, Walentynki, Dzień z Recyklingiem, Dzień Kota, Dzień Pizzy.Filmik z Dnia Recyklingu:

Link do filmu z Dnia Recyklinguz pozdrowieniami,
nauczyciele świetlicy
Marta Wykowska
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i DziadkaMarta Wykowska
Listopad/Grudzień
Uczniowie podczas zajęć świetlicowych brali udział w projekcie Emocje- II Moduł-Wyobraźnia.
Dzięki zajęciom dzieci mogły wykorzystać swoją wyobraźnię i fantazję w pracy, współdziałały w grupie, mogły uświadomić sobie, że wyobraźnia czyni nas wielkimi, że w dużej mierze od umiejętnego snucia marzeń zależy jakość naszego życia. Moduł ten miał na celu ukazać sposób w jaki należy planować marzenia używając wyobraźni, traktować ją jak możliwość do osiągnięcia celu. Nie zabrakło również zajęć plastyczno- technicznych wykorzystywaliśmy techniki origami, tworzyliśmy kartki świąteczne, ozdoby choinkowe. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, piosenki o zimie. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, to co ostatnio uwielbiamy robić to wspólne tańce.

Link do fotorelacji:Fotorelacja


Marta Wykowska
Konkurs Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Z przyjemnością informuję, że został rozstrzygnięty konkurs Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Komisja wytypowała następujących zwycięzców:


ex aequo pierwsze miejsce: Kazimierz Maciejewski 1a, Cezary Kaliszewski 2b,

ex aequo miejsce drugie: Aleksandra Mańk 2a, Maja Bilińska 1b, Maja Paterek 1b, Oliwia Nowik 2a

ex aequo miejsce trzecie: Klara Mickiewicz 1b, Leon Rembelski 1b

wyróżnienie otrzymali : Dominik Jabłoński 1a, Alan Łubnicki 1a, Maja Rembelska 1a, Aleksandra Zaremba 1b, Filip Jaworski 1b, Oliwier Kamiński 1b, Natalia Włodarczyk 1b, Maja Cichocka 2a, Maja Florkiewicz 2a, Marian Przybysz 2a, Grzegorz Machałek 2b, Krzysztof Waśniewski 2b, Maja Święcicka, Krystian Waśniewski 3c, Anita Kosiarska 4a, Aleksander Rembelski 4b, Arkadiusz Kaliszewski 4b,

Nagrody zostaną wręczone gdy szkoła wróci do nauczania stacjonarnego.

Wszystkim bardzo dziękujemy za nadesłane prace. Gratulujemy kreatywności.


Pozdrawiamy,
nauczyciele świetlicy

Link do fotorelacji:Fotorelacja


Marta Wykowska

Z przyjemnością informuję, że pod koniec października ruszyły nasze świetlicowe kółka zainteresowań Dzieci m.in. mogły wziąć udział w eksperymencie robiąc kolorową tęcze na talerzu, stworzyć pieski metodą origami. Na zajęciach plastyczno-technicznych korzystaliśmy z darów jesieni - tworząc ciekawe dzieła z liści. Kółko Małego Ekologa cieszyło się wśród dzieci dużym zainteresowaniem .Mogły dowiedzieć się ciekawostek związanych z ekologią i ochroną środowiska. Nie zabrakło również zajęć ruchowych. Berek z balonami bardzo cieszył naszych podopiecznych.Fotorelacja:

FotorelacjaW Ramach projektu Świetliczaki na tropie ... skrzydeł natury rozmawialiśmy o ciekawych i atrakcyjnych miejscach znajdujących się w gminie Nieporęt. Dzieci na koniec zajęć ułożyły wspólnie puzzle.Fotorelacja:

Fotorelacja


Korzystając z pogody spędzamy czas na szkolnym boisku oraz placu zabaw. Gra w piłkę cieszy nie tylko naszych małych sportowcówFotorelacja:

Fotorelacja
11 Listopad - prace plastyczne:Fotorelacja:

Fotorelacja
Serdecznie Pozdrawiam,

Marta Wykowska

Marta Wykowska
Dzień Bezpiecznego InternetuW październiku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Rozmawialiśmy o jego ogromnych możliwościach. Niestety, jest to także miejsce, gdzie możemy napotkać różne zagrożenia. By ich uniknąć trzeba pamiętać o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci. Serwis sieciaki.pl w atrakcyjny sposób przybliżył nam tą tematykę.

Omawialiśmy pojęcia tolerancja i szacunek. Poznawaliśmy również sposoby wyrażania emocji, poruszaliśmy tematy związane z technikami radzenia sobie z negatywnymi emocjami, uczyliśmy się rozumienia siebie i innych.

W tym miesiącu zostały zakupione nowe rzeczy do świetlicy. Nasze zaplecze gier planszowych uległo zwiększeniu o kolejne pozycje. Gry to jednocześnie zabawa i nauka, rozwijają one spostrzegawczość, pamięć, umiejętność liczenia, planowania, dokonywania wyborów, abstrakcyjnego i perspektywicznego myślenia. Ich atutem jest stosowanie się do zasad według, których mamy możliwość osiągnięcia sukcesu lub porażki a ona podczas dobrej zabawy to mobilizacja do oswojenia się z trudnościami i niepowodzeniami. Dziękujemy za dostarczone emocje i miłe wrażenia. Mamy nadzieję, że gry planszowe w świetlicy będą stanowić ważny element wypełniający czas wolny naszych podopiecznych.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
W ramach zajęć czytelniczych oraz projektu Edukacyjnego AKADEMIA ŚWIETLICOWA: Świetliczaki na tropie ... skrzydeł natury poznaliśmy wybrane Legendy. Wykonaliśmy do nich rysunki.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiMarta Wykowska


Dzień Drzewa 9 Października9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o lesie. Rozmawialiśmy o gatunkach drzew i o ich znaczeniu w życiu człowieka oraz o tym do czego wykorzystujemy drewno. Poznaliśmy mieszkańców lasu, sposoby ochrony przyrody. W czasie zajęć prowadzonych w naszej świetlicy nie zabrakło również zajęć plastycznych. Pragniemy również bardzo podziękować wszystkim rodzicom oraz dzieciom za obdarowanie naszej świetlicy w zabawki, książki, gry itp. Każda nowość bardzo cieszy naszych małych świetliczakówZapraszamy do obejrzenia fotorelacjiMarta Wykowska

29 wrześniaw świetlicy obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa. Głośno czytali uczniowie oraz nauczyciele. Z wierszami Jana Brzechwy odwiedził nas Pan z biblioteki.30 września obchodziliśmy Dzień ChłopcaW tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty (3 klasy wykonywały piękne, kolorowe krawaty, młodsze koleżanki robiły portrety).
W tym tygodniu nie zabrakło również zabaw i gier sprzyjających integracji .Dzieci tworzyły ciekawe prace plastyczne. Uczyliśmy się również „magicznych” słów w języku migowym. Rozmawialiśmy na temat niepełnosprawności i empatii. O tym, że należy być miłym i odnosić się z szacunkiem do każdego, bez względu na niepełnosprawność, inny kolor włosów, czy skóry (Akcja z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych)

FotorelacjaMarta Wykowska
Międzynarodowy Dzień Kropki


Dnia 15. 09. 20r. w świetlicy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przypomnieliśmy sobie historię Vashi - głównej bohaterki filmu "The dot". Rozmawialiśmy o kreatywności, o naszych pasjach, talentach i zainteresowaniach. Z małych kropek powstały bardzo ciekawe dzieła. Dzięki jednej z aplikacji nasze kropki również "ożyły". Dzieciom bardzo podobała się zabawa na placu zabaw w "poszukiwacza kropek". Był to wyjątkowy czas i niezwykłe chwile.
Fotorelacja - Międzynarodowy Dzień KropkiMarta Wykowska
Powitanie Jesieni


Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień będzie piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.
Fotorelacja - Powitanie JesieniMarta Wykowska
Szanowni Państwo!


W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2020/2021 prosimy, aby Rodzice/Opiekunowie uczniów

uczęszczających do świetlicy szkolnej w roku 2020/2021

wypełnili karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej

oraz dostarczyli je do Sekretariatu Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym lub przekazali dnia 1 września wychowawcy ucznia.Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej.Kierownik świetlicy

Marta WykowskaGodziny pracy świetlicy: 6:50 - 17.30


W świetlicy pracują:

1. Marta Wykowska - kierownik świetlicy

2. Małgorzata Dawidowska

3. Aleksandra Fijałkowska

4. Joanna Kilińska

5. Monika Kordowska

6. Młynarek Dorota

7. Wiszniewska EwaREGULAMIN
ŚWIETLICY SZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ
im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Aneks nr 1
do regulaminu świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej
im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie PierwszymRAMOWY ROZKŁAD DNIA W ŚWIETLICY


RAMOWY ROZKŁAD DNIA W ŚWIETLICY
(nauczyciel świetlicy klasy 0)RAMOWY ROZKŁAD DNIA W ŚWIETLICY
- GODZINY DOPOŁUDNIOWEKierownik świetlicy

Marta Wykowska


Statystyka strony

Strona oglądana: 1257 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Piotr Kutra, data: 28.08.2020 r., godz. 21.36
Ostatnia aktualizacja:Piotr Kutra, data: 22.06.2021 r., godz. 08.42
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
22.06.2021 r., godz. 08.42Piotr KutraEdycja strony
22.06.2021 r., godz. 08.38Piotr KutraEdycja strony
01.05.2021 r., godz. 09.28Piotr KutraEdycja strony
27.03.2021 r., godz. 12.29Piotr KutraEdycja strony
27.03.2021 r., godz. 12.27Piotr KutraEdycja strony
26.03.2021 r., godz. 12.20Piotr KutraEdycja strony
23.02.2021 r., godz. 18.53Piotr KutraEdycja strony
23.02.2021 r., godz. 18.50Piotr KutraEdycja strony
23.02.2021 r., godz. 18.44Piotr KutraEdycja strony
23.02.2021 r., godz. 18.43Piotr KutraEdycja strony
24.01.2021 r., godz. 19.13Piotr KutraEdycja strony
17.01.2021 r., godz. 17.50Piotr KutraEdycja strony
15.12.2020 r., godz. 20.56Piotr KutraEdycja strony
15.12.2020 r., godz. 20.47Piotr KutraEdycja strony
12.11.2020 r., godz. 02.35Piotr KutraEdycja strony
04.11.2020 r., godz. 22.57Piotr KutraEdycja strony
04.11.2020 r., godz. 22.56Piotr KutraEdycja strony
04.11.2020 r., godz. 22.53Piotr KutraEdycja strony
12.10.2020 r., godz. 23.05Piotr KutraEdycja strony
12.10.2020 r., godz. 23.04Piotr KutraEdycja strony
04.10.2020 r., godz. 23.42Piotr KutraEdycja strony
29.09.2020 r., godz. 20.07Piotr KutraEdycja strony
27.09.2020 r., godz. 21.47Piotr KutraEdycja strony
27.09.2020 r., godz. 21.40Piotr KutraEdycja strony
27.09.2020 r., godz. 21.38Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.55Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.53Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.50Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.50Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.49Piotr KutraEdycja strony
24.09.2020 r., godz. 19.48Piotr KutraEdycja strony
28.08.2020 r., godz. 21.44Piotr KutraEdycja strony
28.08.2020 r., godz. 21.42Piotr KutraEdycja strony
28.08.2020 r., godz. 21.42Piotr KutraEdycja strony
28.08.2020 r., godz. 21.36Piotr KutraDodanie strony

Copyright

© 2010 Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym
Zawartość merytoryczna: Piotr Kutra, Iwona Kutra, Agnieszka Zbrzeżna, e-mail: gim@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Deklaracja dostępności
Serwis uruchomiono 15 marca 2010 r.